"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Toomas Kookla lauatenniseturniiri võitsid Madis Moos ja Reelica Hanson (0)
13. märts 2023

Pühapäeval, 13. märtsil Kristiine Spordihalli Toomas Kookla memoriaalturiniirile kogunenud lauatennise huvilised selgitasid erinevates võistlusklassides välja parimad. 

Meesüksikmängu võitjaks mängis end Madis Moos. Teise koha saavutas Markkos Pukk ning pronksmedal riputati kaela Pert Marten Lehtlaanele. Naisüksikmängus pälvis võidu Reelica Hanson, teiseks tuli Arina Litvinova ning kolmas koht kuulus Alina Jagnenkovale. 

Meesüksikmängu esikolmik jagati samade mängijate vahel, kes 2 nädalat tagasi olid pjedestalil ka juunioride poiste Eesti Meistrivõistlustel. Seekord olid vahetuses vaid I ja II koht. 

Memoriaalturniir toimus kaks aastat tagasi lahkunud Eesti lauatennise suurkuju ja entusiasti Toomas Kookla mälestuseks. Võistlustel osales 99 lauatennisisti ning võistlejate osalustasud annetati Eesti Lauatenniseliidule noortespordi toetuseks. 

Eesti Lauatenniseliidu juhatuse esimees Priit Lehtlaan ütles, et Toomas Kookla oli Eesti lauatennise jaoks tõeline suurkuju. “Mul on väga hea meel, et perekond Kookla jätkab seda traditsiooni ning Toomase alustatud tööd,” lausus ta. “Toomas Kookla memoriaal on kõrgetasemeline ning rõõmu teeb osalejate suur arv. See tõestab lauatennise kui spordiala populaarsust igas vanuseklassis mängijate hulgas. Lauatennis on olnud alates 60-ndatest maailmas permanentselt TOP-10 spordiala seas.”

Lehtlaane sõnul on Eestis enam kui 5000 lauatennise harrastajat. “Just noorte järelkasv on see, mis aitab lauatennist üha enam arendada ja tõsta Eesti lauatennise rahvusvaheliselt kõrgemale tasemele,” rääkis ta. “Pikemas perspektiivis on võimalik viia Eesti lauatennis uuesti olümpiamängudele, kui luua üha enam mängimise võimalusi ja tuua lauatennise juurde üha uusi huvilisi noorte ja seeniorite seas, nii liikumisharrastuse kui kõrgel saavutuspordi taseme.”

Turniiri peakorraldaja Eero Kookla ütles, et läbi spordi elab mälestus tema isast edasi. “Turniiriga mäletame mu isa, kelle jaoks oli südameasi edendada Eesti lauatennist. Mul on äärmiselt hea meel, et Eestis on nõnda palju lauatennise sõpru, kes annavad ka uutele tulijatele indu lauatennisega tutvust teha,” ütles Eero Kookla. 

Poisid U-19: I-koht: Erik Nüüd; II-koht: Konstantin Sokolov; III-koht: Robi Tooming

Poisid U-15: I-koht: Martin Kraiko; II-koht: Artur Koptelkov; III-koht: Frank Toomas Türi

Poisid U-12: I-koht: Maksim Klimenko; II-koht: Stenmar Alama; III-koht: Gert Einer

Meesveteranid 47+klassisI-koht: Aleksei Nikonorov; II-koht: Antti Luigemaa; III-koht: Urmas King

Meesveteranid 60+klassisI-koht: Heino Kruusement; II-koht: Kaljo Põldaru; III-koht: Väino Nüüd

Tüdrukud U-19: I-koht: Raili Nurga; II-koht: Maria Žavronkova; III-koht: Katrin-Riina Hanson

Tüdrukud U-15: I-koht: Amanda Hallik; II-koht: Angela Laidinen; III-koht: Valerie Lonski

Tüdrukud U-12: I-koht: Anastassia Boglova; II-koht: Marta Sool; III-koht: Arina Sokolova

Naisveteranid 47+klassis: I-koht: Pille Veesaar; II-koht: Margit Tamm; III-koht: Sigrid Kukk

Naisveteranid 60+klassis: I-koht: Elle Õun; II-koht: Marika Kotka; III-koht: Aili Kuldkepp

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.