"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Mihhail Kõlvart: Riigi otsus lõpetada tasuta ühistransport ei ole praeguses olukorras õige (4)
14. märts 2023

“Riigi otsus lõpetada tasuta ühistranspordi kontseptsioon, ei ole praeguses olukorras õige, kuna täna tasuta ühistransport ei ole ainult võimalus liikuda ühest punktist teise. See on ka universaalne sotsiaaltoetus,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Riik on otsustanud kaotada tasuta ühistranspordi. Tallinna linn, kus ühistransport on olnud alates 2013. aastast kõigile linlastele tasuta, seda teed aga ei lähe.

“Mina olen rõõmus, õnnelik. See on ikka väga viis pluss. Praegust on niisugune tunne, et suts käin sugulase pool ära, kes on viletsam ja viin talle igasuguseid asju. Tulen kenasti kolme tunni pärast tagasi,” rõõmustas pealinlane Aime.

“Hästi lihtne on tasuta asjadega ära harjuda, üldse ei väida vastu,” sõnas Mari.

“Kasulik ikka, saab tasuta ju sõita. Ja rongi saab ka kasutada,  saab päris kiiresti liikuda,” kommenteeris tartlane Enel tallinlaste  tasuta ühistranspordivõimalust.

Üha enam linlasi on  hakanud eelistama ühistransporti autole. Oma osa on seal mängida kindlasti ka just tasuta ühistranspordi võimalusel.  Viimase aastaga on pealinnas ühistranspordi sõitude arv kasvanud 32 %.  Aastal 2022 tegid ühistranpordi kasutajad Tallinnas üle saja miljoni sõidu.  Piletisüsteemi info kohaselt kasutab Tallinna ühistransporti keskmiselt ühe kuu jooksul 280 tuhat erinevat inimest.

“Kui siin on inimesed, kes pooldavad tasulist ühistransporti, et sellega parandatakse liinitäituvust, siis ma olen natuke skeptiline. Tallinnas on praegu kõik väga selgelt ära kaardistatud, kus bussid sõidavad ja minu meelest on leitud kõige efektiivsem lahendus. Oleneb ka sellest poliitilisest otsusest, kas me tahame Tallinna linna rohelisemana näidata, kas meil on rohkem sõiduautosid kesklinnas või ei ole. Mina ütlen, et hetkel meie infrastruktuur vist  selliseks mahuks valmis, et ühistransport tasuliseks muuta,” rääkis Tallinna Linnatranspordi teenindusdirektor Hannes Falten.

Käesoleval aastal on tasuta ühistranspordi jaoks linna eelarves ette  nähtud üle 120  miljoni euro. Tallinna ühistransport ei ole kunagi riigi poolt toetust saanud.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Karin Aanja
16. märts 2023 16:39
Tasuta transpordi kaotamisel on otsene mõju nende õpetajate, kes näiteks rongiga käivad väljaspoole Tallinna tööle, niigi ahtale rahakotile. Vald ei kompenseeri tööle sõitu nendele õpetajatele, kes saavad käia ka ühistranspordiga. See tähendab, kui Tallinn kaotab tasuta sõidu rongis ja bussis, siis minu jaoks tähendab see umbes kolmandiku võrra kasvavat kulu. See omakorda tähendab, et ilmselt hakkan käima tööl autoga (tuleb odavam kui ühistranspordiga, aga auto reostab, minu liikumine väheneb) või asun tööle Tallinna linnas. Koos minuga ootab igal hommikul Tallinna Kitseküla peatuses rongi olenevalt päevast 5-7 noort õpetajat, kelle töökoht asub ka Aegviidu suunal. Ma arvan, et soodustuse kadumisel hakkavad nad ka mõtlema, kas on ikka pointi käia maakohas tööl. Olen ka linnasisese transpordiga väga rahul - saan oma maja eest bussiga Kitseküla peatusesse, sealt kohe rongile. Kuna liigestega on häda, on see teinekord ideaalne lahendus ja võingi auto jätta ainult mugavussõitudeks. Kui ma peaksin ka bussisõidu eest maksma, on kasulikum töövõimetustoetusest või mingist muust abirahast elada, kui tööl käia!
Harrien
14. märts 2023 18:02
Olen linnast välja kolinud tallinlane. Kesklinnas asjatamas pole juba aastaid oma autoga käinud. Sõidan V-Õismäele bussidee lõpp-peatusse, pargin auto ja bussiga kesklinna. Mugav, mis-sest, et võibolla mitte nii hügieeniline kui oma autos kovidi ajal. Harjunud, et parkimine tasuta ja bussisõit tasuta. Miks elu peab kehvemaks minema? Ei pea! Pooldan M. Kõlvarti linnavalitsust.
asd
14. märts 2023 13:08
Tallinna ühistransport ei saa küll ametlikult riigitoetust,aga sellest hoolimata elab tallinn muu Eesti ääremaastumise arvelt. Iga inimese eest, kes Tallinnasse kolib, saab Tallinn nö pearaha
Arvamus
14. märts 2023 22:43
Mis pearaha? Ei tea Kes seda Tallinnale maksab? Ja täiesti rumal on Tallinna süüdistada, et ülejäänud Eesti suuremas osas ääremaastub. See ikka rohkem nagu Toompea ja ääremaaomavalitsuste teha, et rahvas ka mujal kui Tallinnas elada tahaks või üldse elama võimeline olekski.