"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskraamatukogu kutsub kohtuma kirjanikega. Sääse raamatukokku tuleb lugejatega kohtuma kirjanik Indrek Hargla (0)
15. märts 2023
Indrek Hargla Foto Mats Õun

Reedel, 17. märtsil kell 14 tuleb Sääse raamatukokku lugejatega kohtuma kirjanik Indrek Hargla. Hargla on eesti kirjanik ja stsenarist, üks Eesti tuntumaid ja viljakamaid ulme- ja krimikirjanikke. Laiema publiku tähelepanu pälvis ta 2010. aastal ajalooliste kriminaalromaanide sarjaga keskajal Tallinnas elanud apteeker Melchior Wakenstedest.

Tallinna Keskraamatukogus toimub selle aasta jooksul Kultuurkapitali toel 45 kohtumist kirjanikega. Raamatukogu eesmärk on pakkuda kirjandushuvilistele võimalust kirjanduse üle arutleda koos eesti kirjanikega, kelle looming on tunnustatud ja lugejate seas armastatud. Kohtumistel tutvustavad kirjanikud oma loomingut ja uudiskirjandust ning jagavad lugemissoovitusi.

Kohtumiste planeerimisel on silmas peetud lugejate erinevaid sihtrühmi ning erinevates žanrites ja erinevatele vanusegruppidele kirjutavaid kirjanikke. Laste ja noorte lugemisharjumuse kujundamiseks toimuvad mitmed kohtumised koostöös koolidega. Erilise tähelepanu all on mitte-eesti koduse keelega õpilased, neile kohtumiste korraldamisel on eesmärgiks tutvustada eesti kaasaegset kirjandust ning toetada muukeelseid koole üleminekul eestikeelsele õppele. Õpetajad, kes soovivad kirjandustunni läbi viia raamatukogus kirjanikuga kohtudes, on oodatud oma piirkonna raamatukoguga ühendust võtma.

Kirjandusürituste sarja nimega „Kirjanik raamatukogus“ on Keskraamatukogu Kultuurkapitali toel läbi viinud alates 2012. aastast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.