Regionaalhaigla verekeskus koostöös Pirita Linnaosa Valitsusega korraldab esmaspäeval, 20. märtsil kell 15-18 Pirita Linnaosa Valitsuse saalis doonoripäeva.
Kõik terved ja puhanud 18-60 aastased inimesed, kelle kehakaal ületab 50 kilo, on oodatud verd loovutama. Vereloovutusele eelneval ja samal päeval tuleb tarbida rohkesti mahla või vett ning süüa väherasvast toitu. Enne vereloovutust tuleb kindlasti süüa. Sobivaim aeg vereandmiseks on kaks-kolm tundi pärast söömist.
„Doonoripäev on suurepärane võimalus anda oma panus ühiskonna heaks ning päästa kellegi elu. Oluline on meeles pidada, et iga doonor on oluline ning iga väike panus võib luua suure erinevuse,“ ütleb Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.
Doonoripäevale tulles on vajalik kaasa võtta isikut tõendav dokument. Samuti soovitatakse kaasa võtta doonoritunnistuse (väike punane kaart), mis antakse vereloovutajale kolmandal vereloovutuse korral.
Verd saab loovutada Pirita Linnaosa Valitsuse saalis aadressil Kloostri tee 6. Eelnev registreerimine on vajalik, seda saab teha verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee.
Doonorlusega seotud nõuete ja vereloovutuse piirangute kohta leiab rohkem informatsiooni samuti verekeskuse kodulehelt.