"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Toomkirikus tuleb ettekandele Juhan Jürme kantaat Memento mori (0)
15. märts 2023

18. märtsil kell 17 toimub Tallinna toomkirikus Juhan Jürme kantaadi Memento mori (Mõtle, inimene, surmale!) ettekanne, mis on pühendatud teose kirjutamise 90. ja helilooja 80. surma-aastapäevale.
Jürme hukkus Tallinna pommitamisel 25. märtsil 1943.


Memento Mori esiettekanne toimus surnute mälestuspühal, 26. novembril 1933.a. Kaarli kirikus. Jürme oli sel ajal Kaarli kiriku organist-koorijuht, teose tellis ja kontserdi korraldas Kaarli lauluseltsi segakoor. Teksti autoriks on Kaarli koguduse õpetaja Artur Sommer (Soomre), selle aluseks on lõik Luuka evangeeliumist, mis kõneleb rikkast mehest ja vaesest Laatsarusest.

Toomkirikus on Memento morit ette kantud mitmeid kordi: aastal 1984 kahel korral, samuti 1988, toomkoguduse koori, orkestri, oreli ning solistide poolt Hugo Lepnurme eestvõttel ning toomkoguduse kirikumuusiku Jaanus-Ferdinand Romandi juhatamisel.

Tegemist on eesti vaimuliku suurvormi väljapaistva näitega, mis on seni leidnud vähe tähelepanu. Toomkogudus soovib jätkata traditsiooni selle teose ettekandjana ning tutvustajana.

Ettekandel osalevad Tallinna toomkoguduse koor Laudate Dominum, Tallinna Kaarli koguduse kontsertkoor ja naiskoor, Viimsi Jaakobi koguduse kammerkoor, solistid Rafael Dicenta (tenor), Aare Saal (bariton), Olari Viikholm (bass), kammerorkester, Kadri Ploompuu (orel). Juhatab Veljo Reier.

Sissepääs annetusega toomkiriku restaureerimise heaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.