"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
vaata mupo videot Kopli trammis läks löömaks. Rahustamiseks läks käiku pisargaas (1)
16. märts 2023

Reedel, 10. märtsi õhtupoolikul otsustasid kaks seltskonda Kopli trammis segastel asjaoludel hakata erimeelsusi lahendama rusikatega nii, et verd ikka lendas.

Kõik, mida Tallinna munitsipaalpolitsei teha saab, kui hea sõna enam ei aita, on käiku lasta pisargaas. Kinnipidamisõigust MUPO-l ei ole. Ka käeraudu kasutada ei tohi, kuigi MUPO oli esimesena sündmuskohal. MUPO ja linnakodanikud vaatavad lihtsalt pealt, kuidas noored mehed pärast kaklust minema jalutavad. Kas MUPO-le peaks õigusi juurde andma?

MUPO juht Aivar Toompere ütles, et igal inimesel on õigus kinni pidada inimene, kes on toime pannud kuriteo ning toimetada ta politseisse. „Kopli trammis aset leidnud olukorras otsest kuritegu polnud. See oli pigem noorte „kukkede“ omavaheline arvete klaarimine. Meie patrull kohapeal otsustas neid mitte hakata füüsiliselt kinni pidama. Sellega oleks asi veelgi rohkem kulmineerunud. Nad said omast teost aru ning rullis ninade ja valutavate silmadega mõtlevad ehk järgi, et kas teinekord ikka tasub hakata kukepoksi tegema,“ tõdes ta.

Kuidas aga peaksid olukorda lahendama Tallinna ühistranspordi sõidukijuhid? Kas neile tehakse ka turvakoolitus? Kuidas käituda, kui on helistatud numbril 112?

TLT juhtimiskeskuse divisjoni direktor Tarmo Lai lausus, et nende poolt on juhtidele antud selge juhis, et nad peavad end niisugusest olukorrast distantseeruma. „Kindlasti ei tohi nad ise minna kaklusse vahele. See seab ohtu nii juhid ise kui ka reisijad. Sellisel juhul jääks sõiduk juhita,“ lausus ta.

Lai selgitas, et kahjuks on kurbi näiteid, kus juht on otsustanud minna kakluses vahele ning saanud ise päris tugevasti kannatada. „Meie selge sõnum neile on, et palun peatage sõiduk, avage uksed ning laske kaklejatel ja loomulikult ka reisijatel eemalduda konflikti koldest,“ rääkis ta.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tvin piiks
17. märts 2023 13:38
paistab et sündmus toimus volta ja krulli peatuste vahel; aga 10.märts, mitte kõige värskem uudis...

Seotud artiklid