"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
23. märtsil Nõmmel toimub uut jäätmehoolduseeskirja tutvustav infotund (0)
16. märts 2023

Järgmisel neljapäeval, 23. märtsil kell 17.30 toimub Nõmme linnaosa valitsuse aulas Tallinna uut jäätmehoolduseeskirja tutvustav infotund. Infotunnil selgitavad uue jäätmehoolduseeskirja muudatusi Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse osakonna esindajad.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on uuest jäätmehoolduseeskirjast tulenev biojäätmete tekkekohal üleandmise kohustuse nõue tekitanud kohalikes elanikes väga palju küsimusi. „Paljud Nõmme inimesed on juba praegu oma kinnistutel biojäätmeid kompostinud, kuid uue jäätmehoolduseeskirja järgi tuleb selleks nüüd eraldi nõusolek taotleda. Selguse toomiseks, kas olemasolev kompostimise viis on nõuetekohane ning milline oleks parim variant biojäätmete liigiti kohtkogumiseks ja -käitlemiseks, korraldab Nõmme linnaosa valitsus infotunni,“ selgitas linnaosavanem.

Alates 1. juunist peavad hakkama kõik kinnistud, sõltumata sihtotstarbest või korterite arvust, oma biojäätmeid liigiti koguma. 15. märtsist saavad biojäätmete mahuteid taotleda lisaks üksikelamutele, paarismajadele, ridaelamuboksidele ja kuni kahe korteriga elamute elanikele ka 3-9-korteriga korteriühistu juhatuse liikmed. Tasuta biojäätmete kogumismahutit saab taotleda Tallinna e-teenindusportaalis. Peale mahuti kättesaamist tuleb kahe nädala jooksul sõlmida oma praeguse jäätmevedajaga lepingu lisa ning kokku leppida biojäätmete mahuti tühjendussagedus.

Erandina saavad mahuti kohustusest vabastusi taotleda üksikelamu, paarismaja, üksikelamuna registreeritud ridaelamu boksi ja kuni kahe korteriga elamuga kinnistu elanikud, kes kompostivad eeskirja nõuete kohaselt oma tekkivad toidujäätmed koha peal ning saavad kompostimiseks nõusoleku oma linnaosa valitsuselt. Nõusolekuid kompostimiseks saab taotleda jäätmevaldajate registri veebilehel. Taotluse juurde tuleb lisada foto oma kompostrist ning nõusoleku saamise eeldus on, et tekkivat komposti saab kohapeal kasutada. Linnaosavalitsus annab nõusoleku 30 päeva jooksul. Sama veebilehe kaudu saab taotleda ka korraldatud jäätmeveost vabastusi ning ühismahuti kasutamist.

Tallinna jäätmehoolduseeskiri on oluline rakendusakt, millega viiakse ellu 2022. aasta kevadel vastu võetud Tallinna jäätmekava 2022–2026 eesmärke.

Tallinna jäätmehoolduseeskirja tutvustav infotund toimub Nõmme linnaosa valitsuse teise korruse aulas 23. märtsil kell 17.30. Nõmme linnaosa valitsus asub aadressil Valdeku 13.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.