"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
edulugu Tallinn valiti taaskord Euroopa tulevikulinnade esikümnesse (0)
16. märts 2023
Ettevõtluskeskuse juht Jaanus Vahesalu ja Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Financial Timesi poolt väljaantava ajakirja fDi Magazine edetabelis “Tuleviku Euroopa linnad ja regioonid 2023” on Tallinna linn Euroopa keskmise suurusega linnade seas üldarvestuses seitsmes.

Alamkategooriates hinnati eriti kõrgelt Tallinna inimkapitali nii tööhõives osalemise määra, haridustaseme ja teadmiste osas kui ka ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna ärisõbralikkust, kus saavutasime pingereas vastavalt teise ja neljanda koha.

FDi edetabeleid koostatakse iga kahe aasta tagant. Keskmise suurusega linnade hulka arvestatakse 200-750 tuhande elanikuga linnapiirkonnad. Tallinn on leidnud äramärkimist erinevates kategooriates TOP10 linna hulgas alates 2012. aastast. Võrreldes eelneva aasta pingereaga on Tallinn säilitanud oma koha.

Linna või regiooni atraktiivsust välisinvesteeringute sihtkohana hinnatakse majanduspotentsiaali, inimkapitali, kuluefektiivsuse, taristu ja ärisõbralikkuse kategooriates, mille aluseks on ligi 90 erinevat statistilist näitajat. Konkurentsivõime edetabeli koostamisel hinnati 356 linna, kes grupeeriti vastavalt elanikkonna suurusele viide kategooriasse.

Tunnustusi jagatakse märtsis Cannes`is toimuva rahvusvahelise kinnisvara ja -investeeringute messi MIPIM raames, kuhu Tallinn viib ühisstendiga juba üheteistkümnendat korda Eesti ettevõtted nii kinnisvaraarenduse, fondide ja varahalduse, arhitektuuri kui kinnisvaratehnoloogiate valdkondadest. MIPIM 2023 ühisstendil osalevad: AS Tallinna Sadam, Northern Horizon Capital AS, Advokaadibüroo Cobalt OÜ, Hundipea OÜ, Lumi Capital OÜ, Invego OÜ, Fyma OÜ, Valnes OÜ ja Spacedrip OÜ. 

Lisainfo leiab aadressil: https://www.fdiintelligence.com

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.