"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Turvalisuse tõstmiseks paigaldatakse Lasnamäe erinevates kohtades valvekaamerad (1)
16. märts 2023
Foto Scanpix

Lasnamäe Linnaosa Valitsuse tellimusel paigaldatakse sel suvel linnaosa neljas erinevas asukohas valvekaamerad. Kaamerad paigaldatakse avaliku korra paremaks tagamiseks kohtadesse, kus kiputakse enim korda rikkuma.

„Uued kaamerad paigaldatakse linnaosa valitsuse tellimusel Asunduse parki ja Tondiloo parki, sest nii elanike kui ka korrakaitsjate tagasisidest näeme, et just nendest kohtades viimasel ajal on olnud probleeme. Tondiloo pargis paigaldatakse kaamera skatepargi juurde. Samuti uuendame kaamerad Tondiraba ja Mustakivi tunnelis, et tagada ka nendes kohtades avalik kord ning vähendada vandaalitsemist,“ sõnas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. 

Linnaosavanem lisas, et paigaldatud kaameraid on võimalik politseil operatiivsemalt kasutada nii reaalajas kui ka hiljem rikkumiste tuvastamiseks. Kaamerate paigaldamine on üks osa süsteemsest lähenemist turvaprobleemidele, kus muu hulgas on plaanis rakendada ka turvapatrulli.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus viis hiljuti läbi ostumenetluse uute valvekaamerate paigaldamiseks nelja asukohta Lasnamäe linnaosas. Vastavalt lepingule paigaldatakse Asunduse parki ja Tondiloo pargi skateparki uued kaamerad ning Mustakivi ja Tondiraba tunnelis uuendatakse olemasolevad. Kaamerate paigaldamise ja uuendamise eesmärgiks on tagada avalik kord ning vähendada vandaalitsemine avalikus ruumis.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
17. märts 2023 10:43
Valvekaamerad on hea asi. Kui neist isegi muud kasu ei ole, siis juba nende olemasolu mõjub kindlasti distsiplineerivalt. Mistõttu ei oleks paha paigaldada lisaks reaalsetele kaameratele veel ka linnale praktiliselt mitte midagi maksvaid tõetruu väljanägemisega kaameramulaaže, et võimalikel korrarikkujatel kus nad siis parasjagu ka avalikus ruumis ei viibiks oleks alati tunne, et keegi nende tegevusel ka pidevalt silma peal hoiab.