"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
lein Loomaaias surid vööthüään ja harikrokodill. Krokodillile võisid saatuslikuks saada vette visatud mündid (0)
17. märts 2023
Foto Ilja Matusihis

Tallinna Loomaaias surid kaks väljapaistvat asukat – vööthüään Kati ja harikrokodill Lonni.

10. märtsil said otsa vööthüään Kati elupäevad, teatas loomaaed sotsiaalmeedias. Viimased kuud toetavat ravi saanud loomal avastati kasvajad kõris ja emakas. Kati sündis Tallinna loomaaias 10. juulil 2005 ning elas siin 17 aastat ja kaheksa kuud. Sellega püstitas ta meie loomaaias elanud vööthüäänide uue vanuserekordi. Tallinna loomaaias elab nüüd ainult üks vööthüään 13-aastane isasloom Kanter.

13. märtsil suri ägeda kõhukelme- ja munasarjapõletiku tagajärjel harikrokodill Lonni, kes elas Tallinna loomaaias alates 1972. aastast. Tema maost leiti maomahla toimel õhukeseks kulunud krooniaegseid münte, mis oma teravate servadega võisidki põletiku põhjustada.

Müntide viskamine loomade basseinidesse ja aedikutesse on seal elavatele elukatele väga ohtlik. Läinud aasta EAZA (Euroopa loomaaedade ja akvaariumide assotsiatsiooni) konverentsil oli just teemaks sagenenud metallileiud – mündid, telefoniakud ja muu – roomajate kõhus. Riia loomaaia omaaegne staar eakas alligaator suri samuti tõenäoliselt elu jooksul kõhtu kogunenud müntide põhjustatud tervisehädadesse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.