"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
video Kristiine linnaosas algasid suuremahulised kaugküttevõrgu uuendamise tööd (0)
18. märts 2023
Pealinn

Kristiine linnaosas algasid suuremahulised kaugküttevõrgu uuendamise tööd. Selle tõttu on kohati häiritud ka liiklus. Utilitase eesmärk on aastaks 2035 uuendada kogu Tallinna linna kaugküttetorustik.

Välja tänav Kristiine linnaosas on esimene etapp järjekordsest suurest tööst, kus Utilitas Tallinn vahetab Kristiine ja Mustamäe linnaosas välja vanad ja juba aegu näinud kaugküttevõrgu torud. Tööde käigus asendatakse ligikaudu 9 km vana kaugküttevõrku uute eelisoleeritud torude vastu.

Utilitas Tallinna võrgujuht Elis Felsi sõnul vähenevad nende tööde tulemusena oluliselt võrgu soojuskaod, võrgud muutuvad efektiivsemaks ja töökindlamaks ning klientide soojusvarustus on tagatud nende tööde tagajärjel.

„Näiteks võib tuua, et kui alustasime oma suureamahulist võrgurekonstrueerimist aastal 2020 Väike-Õismäe piirkonnas ja täanses on nende tööde läbi viimise tulemusena soojuskadu võrgus langenud umbes 2 protsendipunkti,” lausus ta. 

Kõige vanemad kaugküttetorud Tallinnas on küll aastast 1959, kuid valdavalt on kaugküttevõrgustik ehitatud 70ndatel. Ka Välja tänava tööd on üks osa Utilitase suurest plaanist uuendada kogu Tallinna kaugküttevõrgustik aastaks 2035. Praeguseks on pandud uus võrgustik Väike-Õismäel, Põhja-Tallinnas, osades kesklinna asumites, ees ootab Lasnamäe piirkond. 

“Täna on meil kuskil 500 km soojusvõrku Tallinnas kokku, sellest üle 300 km ehk 65 protsenti on juba asendatud, ülejäänud 35 prosenti on kavas asendada aastaks 2035,” ütles Fels.

Kristiine kaugkütte uuendamise tööd kestavad aga oktoobrikuuni välja. Märts-aprill käivad uuendustööd Välja tänaval, edasi liigutakse töödega Sõstra tänavale, juuni-august on liiklusele tõenäoliselt suletud Tedre tänav. Ajutist liikluskorraldust ja parkimist reguleeritakse märkidega.

“Tööd on planeeritud etapiviisiliselt, me piirame parkimist võimalikult vähe ehk siis parkimispiirang kehtestatakse seal, kus konkreetselt toimuvad kaevetööd. Kahjuks toovad tööd kaasa ebamugavusi, aga need on suuremahulised tööd, need on vaja teha ja me palume selle pärast ka vabandust,” lausus Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.