"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
karis Noorte vaimse tervise abi jääb paljudele peredele liiga kalliks (1)
18. märts 2023
Pealinn

President Alar Karis ütles reedel pärast kohtumisi Rakvere riigigümnaasiumis ja sotsiaalkeskuses, et tasuline psühhiaatriline eraarstiabi ja psühholoogiteenus pole paljudele peredele jõukohane.

“Tasuline eraarstiabi – et pääseda hätta vajunud noorega kiiresti psühholoogi või psühhiaatri juurde – ei ole paljudele peredele jõukohane,” vahendas presidendi kantselei Karise sõnu. 

President rõhutas, et abi vaimse tervise probleemide korral peab olema noortele kättesaadav sõltumata sellest, kas noor elab suuremas või väiksemas omavalitsuses.

„Kui Rakvere linn on korrastanud tugivõrgustiku lastele ja noortele vaimse tervise probleemide korral abi pakkumiseks, siis paljudele väikestele omavalitsustele käib see ilma riigi toeta üle jõu, sest napib nii inimesi kui raha,“ nentis Karis. „See seab omavalitsustes elavad ja õppivad noored ja nende vanemad ebavõrdsesse seisu.“

Rakvere riigigümnaasiumi ja linna sotsiaalkeskust külastanud president nimetas neid kaht headeks näideteks sellest, kuidas on korraldatud noorte murede märkamine ja lahendamine.

„See kinnitab värske inimarengu aruande mõtteid, et kohalik tugivõrgustik ja kogukonnateenused aitavad vaimse tervise probleeme ennetada või vältida nende süvenemist,“ märkis Karis. „Ka kool on vaimse tervise murede esmaabi jaoks ülioluline koht, aga ilma kohaliku omavalitsuse toeta ei pruugi vajalik professionaalne tugi jõuda abivajajani.“

Aruteluringis riigigümnaasiumi õpetajatega tõi õppenõustaja välja, et kooli 421 õpilasest saab kolmandik iganädalast nõustamist, nentis Karis enda sotsiaalmeediakontol.

Lisaks Rakvere riigigümnaasiumile ja linna sotsiaalkeskusele külastas Karis reedel ka Rakvere koolide töö- ja tehnoloogiamaja. Samuti avas president Kadrinas IT- ja nutivõistluse finaali CADrina, kus noored võtsid mõõtu arvutijoonestamises.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lahendus
19. märts 2023 18:45
Seevald igasse omavalitsusse!