"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aita rohetalgutel linn puhtaks saada! (0)
20. märts 2023
Foto Albert Truuväärt

Tallinna koolide õpilased loovad meisterdamistundides majakesi, milles pimeduselembesed nahkhiired valgel ajal peavarju leiavad.
Terve märtsikuu jätkub veebruaris alanud projekt nahkhiirtele varjekastide loomiseks. Projekti raames ehitavad Tallinna koolide õpilased meisterdamistundides maju, milles pimeduselembesed nahkhiired suvel ja valgel ajal peavarju leiavad.
Eestis elab 12 liiki nahkhiiri ja kõik nad kuuluvad II kategooria kaitsealuste liikide hulka. Looduses leiavad nahkhiired peavarju õõnsates puudes, hoonetes, sildades ja muudes ehitistes. Kuid nendest varjualustest ei piisa ja seda probleemi aitavadki lahendada sellised varjekastid.
Sügisel aga kasutavad nahkhiired taas maju ajutise peavarjuna enne talveunne jäämist. Pealinna koolinoored koos spetsialistidega riputavad majakesed aprillis üles.
Märtsi lõpus on koostöös linnaosavalitsustega kavas ka linnumajade hooldamine. Esmalt plaanitakse korda teha ja puhastada olemasolevad linnumajad, vajadusel riputatakse üles uued.
Märtsi lõpus on kavas veel Merimetsa ja Astanga tiikide puhastamine, et parandada konnade kudemistingimusi. Päikesepoolsel küljel on vaja tiik puhastada liigsest võsast, et avada veepind päikesele. Veel puhastatakse Pääsküla raba üleliigsest võsast, kus elavad sisalikud, kes on II kategooria kaitse all ja kelle arvukus Eestis väheneb. Puhastuse käigus kogutud materjal purustatakse ja kasutatakse loodusradade katteks.
Osa jõupingutustest keskendub võitlusele meie elusloodust ohustavate invasiivsete taimeliikidega, nagu näiteks raudjas kibuvits ja kortsus kibuvits.
Et elanikud  oma kodumaa elurikkust paremini märkaks ja uuriks, on maist septembrini kavas korraldada näiteks siilide vaatlemist, orhideede leidmist linnalooduses jne. Samal ajal toimuvad loodusmatkad, mille käigus on kõigil võimalik avastada Tallinna looduse mitmekesisust ja õppida seda kõige paremini hoidma.
Alati arvukalt osalejaid koguv “Teeme ära!” kampaania toimub 6. mail ning selle raames veetakse ära prügi Tallinna looduskaitsealadelt: Pääsküla rabast, Astangu metsadest, Klindipargi territooriumil jne.
Lisaks prügikoristuskampaaniale korraldab Tallinn rohelise pealinna aastal üritusi, mille eesmärk on parandada linnalooduses elavate loomade tingimusi.
Ka tänavu toimuvad traditsioonilised prügikoristustalgud. Nende hulka kuulub näiteks suve lõpus toimuv kampaania koos Helsingi ja teiste partneritega pisiprahi koristamiseks veekogudest ja Läänemere rannikult.
Augustist novembrini korrastatakse Pääsküla raba, mis koos ümbritsevate metsadega moodustab Tallinna ühe suurema ühtse liigirikka haljasala. Soo kaitsealadel elab 63 kaitsealust liiki. Esimene suurpuhastus soo taastamiseks toimus eelmise aasta septembris.
Talgurel vaja minevad töövahendid annab linn. Infot suurpuhastuste ja neile registreerumise kohta leiab aadressilt greentallinn.eu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.