"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme tähistab oma vapi ja lipu 85. aastapäeva (0)
20. märts 2023

22. märtsil tähistatakse Nõmme vapi ja lipu 85. aastapäeva. Sel puhul heisatakse hommikul kell 8.00 Nikolai von Glehni ausamba juures oleval lipuväljakul mastidesse kolm Nõmme lippu.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul sai Nõmme vapi ja lipu päeva tähistamise traditsioon alguse aastal 2011. „Emeli Schmidti poolt  kodanikualgatuse korras linnaosavalitsusele tehtud ettepanekust sündis ühine lipuheiskamine iga aasta 22. märtsil. See on üks viisidest, kuidas jätkuvalt hoida au sees Nõmme ajaloolist vappi ja lippu,“ selgitas linnaosavanem. „Nõmme lipp on ka igapäevaselt Nõmme turu kõrval asuva von Glehni mälestusmärgi juures lipuplatsil ning Nõmme linnaosa valitsuse ja linnaosa asutuste lipuvardas. Nõmme vapp aga on leidnud koha Nõmme Sõnumite päises,“ lisas ta.

Ajaloolane Leho Lõhmus meenutas aastapäeva eel, et Nõmme lipu ja vapi kavand esitati Nõmme linnavolikogule kinnitamiseks 22. märtsil 1938 ning seejärel oleks pidanud see saama kinnituse president Konstantin Pätsilt. „Seda, kas Nõmme lipu ja vapi kavand tema lauale üldse kunagi jõudsid, ei ole teada. Aga 1988. aastal kaevas Nõmme Heakorra Selts need ajaloo hämarustest välja. Aktiivselt alustati tegevust, et need regaalid taas legaliseerida. Seda ettevõtmist saatis edu – Nõmme lipp ja vapp taastati ametlikuks kasutamiseks 21. septembril 1988 ning seda Tallinna linna Lenini rajooni täitevkomitee määrusega,“ meenutas Lõhmus. 22. märtsil, Nõmme lipu ja vapi päeval, kutsub Nõmme linnaosa valitsus üles kõiki Nõmme inimesi oma kodusid Nõmme lipuga kaunistama

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.