"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kolmapäeval jätkuvad Lasnamäe kergliiklustee teise etapi ehitustööd (0)
21. märts 2023

Lasnamäel jätkuvad homme, 22. märtsil eelmise aasta lõpus alanud Lasnamäe kergliiklustee teise etapi ehitustööd lõigus J.Smuuli tee – Valge tänav.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul saab peale talvistest ilmastikuoludest tingitud tehnoloogilist pausi jätkata rattatee teise etapi suuremahuliste ehitustöödega. „Kadrioru-Tondiraba jalgratta- ja jalgtee on üks suurimaid objekte, mis Lasnamäel tänavu valmib,“ tõdes Svet. „Sügisel valminud Tondiraba pargi ja Smuuli tee vaheline esimene etapp annab aimu, milline hakkab kergliiklustee tervikuna välja nägema. Seeläbi uueneb jalgrattatee trassil kogu linnaruum – jalakäijatele ja jalgratturitele on eraldi rajad, tee äärde tulevad pingid, rajatakse väikesed spordiväljakud, jalgratta remondijaamad ja lisaks rikastub ka kogu haljastus.“ 

Teise etapi ehitustööde käigus rajatakse 1,1 kilomeetri pikkune kergliiklustee lõik J. Smuul teest kuni Valge tänavani. Uus rajatav teelõik kulgeb valdavalt Liikuri tänavaga paralleelselt Lasnamäe rohekoridori servas ning peale Võidujooksu tänava ületamiste suundub tee Valge tänavale.

Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko sõnas, et tegemist on elanike jaoks olulise objektiga, sest tulevikus võimaldab see jõuda turvaliselt ja mugavalt paljudesse kohtadesse nii jalgsi, jalgrattaga kui ka kergliikuriga. „Selleks, et luua parem ühendus Lasnamäe ja Kesklinna vahel, alustame teise etapi töödega, mis kestavad augustikuuni ning sel ajal palume piirkonnas liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööde tõttu võib piirkonnas tavapärane liiklemine olla häiritud,” ütles Jurtšenko.

Kergliiklusteel on eraldatud jalakäijate ja jalgratturite liiklemisruumid, jalgtee rajatakse sillutiskivist kattega ja jalgrattatee asfaltkattega. Harrastusjooksjatele tulevad jalgtee äärde koorepurust kattega jooksurada. Kergliiklustee äärde rajatakse puhkamistaskud, jalgratturitele paigaldatakse teelõigule ka rattapump, kaks rattahoolduspukki ja 12 rattahoidjat. Kergliiklustee kõrvale rajatavate kummikattega rekreatsioonialadele paigaldatakse mitmeid spordi- ja mänguvahendeid ning valmib tänavakorvpalliplats.

Teelõigule tuleb ka kaks joogiveekohta.

Kergliiklejatele ohutu teeületuse tagamiseks ja liikluse rahustamiseks rajatakse teekünnis Võidujooksu tänavale ning nägemispuudega liiklejate ohutuse tagamiseks rajatakse jalakäijate ülekäiguradade ette tekstuurplaatidest katendi ribad.

Lisaks teedeehituslikele töödele rajatakse teelõigule LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ja ülekäiguradadele erivalgustus. Haljastustööde käigus istutatakse 14 harilikku tamme, 66 pooppuud, 21 valget pihlakat, 16 harilikku vahtrat, 330 harilikku  sarapuud ja 4700 punapaju.

Ehitustöid teostab ATEMO OÜ, projekti koostas OÜ Keskkonnaprojekt ja maastikuarhitektuurse lahenduse OÜ Lootusprojekt. Ehitustööde maksumus on 2,1 miljonit eurot, tööde valmimise tähtaeg on 2023. aasta august.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.