"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
kasuta võimalust Jäätmejaamadesse saab sel nädalal tasuta ära anda mööbliesemeid, vaipu, spordivahendeid, lapsevankreid ja muud kraami (0)
21. märts 2023
Mats Õun

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed linna elanikud 20.-26. märtsini suurjäätmeid tasuta ära anda kõikidesse linnas asuvatesse jäätmejaamadesse.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm sõnas, et inimesed on varasemalt suurjäätmete tasuta ära andmise nädalaid altilt kasutanud. „Teist aastat järjest toimuvate kampaanianädalatega soovime aidata kaasa, et vähem prügi satuks loodusesse või metsa alla. Saame nii ühiselt hoida oma elu- ja looduskeskkonda puhtamana,“ lisas ta.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3 m3 suurjäätmeid (kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse). Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning infot kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt www.jaatmejaam.ee.

Suurjäätmed on mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul); vaibad, muud põrandakatted; madratsid; kardinad ja kardinapuud; suured lillepotid; riidenagid; peeglid; spordivahendid; jalgrattad; katkised suusad ja kelgud; lapsevankrid; jõulukuused.

Suurjäätmed ei ole: ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid); ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit); probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid); vanametall; elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit); muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.