"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Bolt toob kolmapäevast tõukerattad taas tänavatele (3)
22. märts 2023
Foto Mats Õun

Bolti tõukerattad alustavad kolmapäevast Tallinnas ja Tartus uut hooaega ning lähinädalatel on sõiduvahendid saadavad kokku 14 linnas, sealhulgas uute linnadena ka Maardus, Narva-Jõesuus ja Sillamäel. 

Bolti Eesti tõukerataste suuna juhi Aleksandr Lilišentsevi sõnul on viiendat hooaega alustades hea meel tõdeda, et kasutajad on elektrilised tõukerattad hästi vastu võtnud ja kasutavad neid meelsasti autoga sõitmise asemel. “Näeme, et kergliikurid on linnaliikluse tulevik ja just kultuuri ehitamine on see, millega peame täna tegelema, et tõukerattad muutuksid linnaliikluse loomulikuks osaks. Kergliikuriga liiklemine on täna vaieldamatult kõige mugavam, kiirem ja soodsam viis kesklinnas liikumiseks,” ütles Lilišentsev.

Tõukerattaid saab rentida hinnaga 0,18 eurot minuti eest ja alustamistasu sõitudel puudub.

Lilišentsevi sõnul on sel hooajal prioriteediks liiklejate ohutus ja Bolt on loonud uusi parkimispiiranguid, kiirusepiiranguid ning süsteemi, mis takistab mitmekesi ühel rattal sõitmist. “Sel aastal keskendub meie meeskond kogu hooaja vältel tõukerattasõidu ohutuse tagamisele tõstmisele. Usume ennekõike kasutajate harimisse, kuid oleme valmis korrale kutsuma ka neid inimesi, kelle puhul hoiatusteavitused ei tööta. Näiteks hakkame sel aastal uuendusena blokeerima tõukerataste kasutajaid, kes järjepidevalt teenust kuritarvitavad,” sõnas Lilišentsev. 

Koos uue hooaja algusega andis Bolt välja ohutusstandardite dokumendi, kus ettevõte annab lubadusi ohutusstandardite tõstmiseks. Dokument tutvustab üheksat punkti, sealhulgas lubadust arendada koostööd linnadega, võidelda joobes sõitmise vastu ja harida tõukeratastega sõitjaid. Dokumendi koostamisel kasutas Bolt oma kogemusi 260 linnast üle kogu Euroopa.

“Oleme täiustanud oma ohutusmeetmeid näiteks mitmekesi sõitmise vastase süsteemiga – nüüd tunneb meie tõukeratas ära, kui ühe tõukeratta peal on kaks inimest. Samuti piirasime Tartu kõikidel alla 1,7 meetri laiusega kõnniteedel parkimise ning plaanime seda teha ka teistes linnades. Koos linnadega on kavas luua uusi tõukerataste parkimisalasid ja tuua tänavatele elektrilisi laadimisjaamu,” ütles Lilišentsev. 

Tõukerataste rentimisel on kohustuslik kinni pidada liiklusreeglitest, võimalusel soovitab Bolt tõukerattaga sõitjatel kiivrit kanda. Tõukerattaga ei tohi sõita purjus peaga ja tõukeratas on mõeldud sõitmiseks ühele inimesele.

Tõukerataste laenutamiseks tuleb avada Bolti rakendus ning vajutada rakenduse paremal üleval nurgas olevale tõukeratta ikoonile. Seejärel näeb klient enda lähedal asuvate tõukerataste asukohti. Tõukeratta saab lahti lukustada sellel oleva QR koodi abil. Bolti tõukerattaid võib rentida alates 16. eluaastast. 

Bolti tõukerattaid saab laenutada kolmapäevast Tallinnas ja Tartus. Teistes linnades käivitab Bolt hooaja järgnevate nädalate jooksul. Tõukerattad on sel hooajal saadaval neljateistkümnes Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Kohtla-Järvel, Narvas, Jõhvis, Rakveres, Viljandis, Võrus, Kuressaares, Maardus, Sillamäel ja Narva-Jõesuus. Tõukerattad jäävad tänavatele tõenäoliselt kuni novembrikuuni. 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

?
17. apr. 2023 19:47
Viljandi ei tule ss w?
EMO
22. märts 2023 16:34
me jõudsimegi pisut hingata, nüüd tuleb vähemasti tööd. Soovitus - BOLT peaks saama kohustuse , sõlmida klientide ülene Kindlustusleping 24 tundi ja võtma vastutuse liiklusvahendi eest , samuti peaksid seda tegema ülejäänud - rataste rentijad, paatide rentijad jne. Kasumi saaja on nagu tööandja - on vastutus! Miks peavad teistele, normaalsetele tõusma, kindlustusmaksed lepingute sõlmimisel kui ....kraed luid ja tehnikat lõhuvad ? Ohu valdaja- rentija peab olema vastutaja ohutustehnika ja LS täitmise eest sh. ka tehniliselt korrasoleva liikurite eest
Arvamus
24. märts 2023 08:41
Pole see asi nüüd nii hull ka vist nagu seda maalida püütakse. Kunagi pidi ka esimeste autode ees ohutuse mõttes mees punase laternaga kõndima, kuigi autosid liikus teedel ja tänavatel siis vaid üksikuid ja keskmine kiiruski ei olnud tihti palju suurem jalakäija omast, kuid ometi ei kujuta tänast maailma ilma autodeta keegi enam ettegi ja EMO-delegi ei ole liiklusõnnetuste ohvrid kaugeltki nendeks peamisteks ravialusteks, keda lappida ja turgutada.