"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe linnaruum pareneb „Hoovid korda!“ programmi toel   (0)
22. märts 2023

Lasnamäel toetati ligi 100 tuhande euroga tänavu mitmeid korteriühistuid, kes soovisid korrastada oma territooriumit  „Hoovid korda!“ programmi toel. 

„Tänu „Hoovid korda!“ programmi toetusele kümned Lasnamäe korteriühistud on andnud oma panuse linnaruumi arengusse. Paindlikud tingimused võimaldavad ühistul endal otsustada, mille tarvis raha taotleda soovitakse ning tänu sellele saab ellu viia just konkreetse maja elanike huvidele vastavaid projekte. Soovitan korteriühistutel ka järgneval aastal võimalust kasutada,“ ütles Lasnamäe linnaosavanem Julianna Jurtšenko. 

„Hoovid korda!“ programmi toel rajati Lasnamäel  eelmisel aastal näiteks kõnniteid ja parkimiskohti. Lisaks paigaldati tõkkepuid ja korrastati majade haljasalasid. Populaarse programmi toel valminud rajatiste hulka kuuluvad ka mänguväljakud ja prügimajad. Kokku toetati 2022. aasta taotlusvooru raames Lasnamäel 13 korteriühistu taotlusi kogusummas 99 390,46 eurot.

Tallinna linnas tegutseval korteriühistul on võimalik taotleda linnalt toetust õuealade heakorrastamiseks kuni 70% projekti maksumusest. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 16000 eurot aastas ning 40000 eurot ühe hoovi kohta, kusjuures toetuse saamiseks tuleb taotlus esitada koos vajalike dokumentidega enne tööde algust. Rahaline toetus eraldatakse pärast objekti valmimist ja kuluaruande esitamist. Taotlused tuleb esitada hiljemalt 1. märtsiks ning uue aasta toetusvõimalustest antakse eraldi teada. 

Tallinna linnalt saavad korteriühistud taotleda toetusi projektide: Fassaadid kordaRoheline õuTuleohutustoetus, Auditi toetus, Rõdude ja varikatuste auditi jätkutegevuse toetus, Koolitustoetus korteriühistu juhatuse liikmele ning Hoovid korda raames. Lisaks traditsioonilistele toetusmeetmetele avas linn eelmisest aastast kaks uut meedet, milleks on Rattamajatoetus ja rohepöördetoetus. Rohkem infot toetusmeetmete kohta leiab siit: https://www.tallinn.ee/et/korteriuhistu

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.