"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme kutsub pesakastide hoolduspäevale (0)
22. märts 2023

Kolmapäeval, 22. märtsil kell 13 on Ilmarise tänava ja Pääsküla rabaraja vahelises metsatukas Euroopa rohelise pealinna elurikkuse talgute raames lindude pesakastide hoolduspäev. Kogunemispunkt on Ilmarise rulapark.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul keskendutakse talgupäeval juba olemasolevate pesakastide korrastamisele. „Pesakaste on vaja iga aasta vanast pesamaterjalist tühjendada, et ära hoida parasiitide levikut pesas. Väikelinnud ise oma pesakaste ei puhasta, vaid toovad enamasti uue pesamaterjali vanale peale,“ selgitas linnaosavanem.

Pesakastide puhastamata jätmine toob kaasa selle, et pärast paari aastat ei mahu väikelinnud enam pesakasti pesitsema.

Enne uue pesitsusaja algust kutsuvad Roheline pealinna meeskond ja Nõmme linnaosa valitsus kõiki nõmmelasi tiivuliste kodupaikade eest hoolt kandma ning neile puhataid pesitsuspaikasid looma.

Talgupäevast osa saamiseks palume ennast registreerida hiljemalt 20. märtsiks Nõmme linnaosa valitsuse kodulehel. Rohelise pealinna poolt pakume talgutoitu. NB! Vanas pesamaterjalis võivad olla parasiidid, mistõttu soovitatakse väga väikseid lapsi talgupäevale mitte kaasa võtta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.