"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mupo tuletab meelde Kevadistel heakorratöödel on lehepuhuri kasutamine keelatud (1)
23. märts 2023

Kevade saabumisega on saabunud ka esimesed kaebused seoses lehepuhurite kasutamisega kõnniteede koristamisel.

„Väga tore, et meie usinad koristajad on hakanud juba varakult graniitsõelmeid kõnniteedelt kokku koguma, kuid tuletame meelde, et Tallinnas kehtiva heakorraeeskirja kohaselt on avalikus kohas lubatud lehepuhurit kasutada vaid lehtede kokku kogumiseks. Keelatud on lehepuhurit kasutada muul otstarbel. Kindlasti ei tohi seda kasutada kevadkoristusel, sealhulgas graniitsõelmete kokku kogumiseks, sest koristusega kaasneb märkimisväärne  tolmu õhku paiskamine,” ütles mupo Põhja-Tallinna piirkonna peainspektor Oksana Sviridenko. “Palume kõigil koristustööde teostajatel sellega arvestada“.

Kuna puhurite kasutamine toimub just hommikutundidel, siis on Põhja-Tallinna inspektoritel järgmiste nädalate jooksul teha enne tööpäeva algust oma piirkontrollis tihedamat kontrolli.

Tähelepanuta ei jää ka haljasalal parkijad, mis on Sviridenko sõnul teiseks oluliseks murekohaks: „ Haljasalad on lume sulamise järel niisked ja pinnas väga pehme, iga parkimine jätab järele suured roopad ning auto kannab rehvide külge jäänud pori tänavatele, kus see ära kuivab ja õhku kandub. Seetõttu on haljasalal parkimine vastutustundetu ja lubamatu tegevus. Kevadised ilmad on saabunud ja see teeb rõõmu, aga koristame talvest jäänud jäätmed ära ja pargime oma sõidukid võimalikult vähest  keskkonda saastet tekitaval viisil”. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ats
21. märts 2023 11:15
Tuleks teha selgeks mõiste avalik koht. vaadates juriidilisi materjale, siis seal on selgelt öeldud, et avalik koht on see koht, kus ei ole teada kes on maa omanik. Kortermajade ümbrus kuulub enamuses korteriühistutele ja seega on selle maa omanik korteriühistu. Lähtudes sellest teadmisest linna hallatavatel aladel on lehepuhuri kasutamine keelatud, kuid korteriühistud võivad rahulikult lehepuhurit edasi kasutada.