"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmme linnaosa valitsus kutsub täna jäätmehoolduseeskirja tutvustavale infotunnile (1)
23. märts 2023

23. märtsil kell 17.30 toimub Nõmme linnaosa valitsuse aulas Tallinna uut jäätmehoolduseeskirja tutvustav infotund.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul rakendub uue jäätmehoolduseeskirja biojäätmete liigiti kogumise nõue küll alles 1. juunist, kuid tekitab kohalikes elanikes palju küsimusi juba praegu. „Linnaosavalitsuse poole pöördutakse enim olemasoleva kompostri nõuetekohasuse küsimuses ja sama palju segadust on tekitanud inimestes ka uue jäätmeveo lepingu sõlmimine. Neljapäevasel infotunnil annavad nõu ning jagavad selgitusi uue jäätmehoolduseeskirja muudatuste kohta Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse osakonna esindajad,“ rääkis linnaosavanem.

9.märtsil võeti Tallinna Linnavolikogus vastu uus Tallinna jäätmehoolduseeskiri, mille kohaselt peavad alates 1. juunist hakkama kõik kinnistud, sõltumata sihtotstarbest või korterite arvust, oma biojäätmeid liigiti koguma. 15. märtsist saavad biojäätmete mahuteid taotleda lisaks üksikelamutele, paarismajadele, ridaelamuboksidele ja kuni kahe korteriga elamute elanikele ka 3-9-korteriga korteriühistu juhatuse liikmed. Tasuta biojäätmete kogumismahutit saab taotleda Tallinna e-teenindusportaalis. Peale mahuti kättesaamist tuleb kahe nädala jooksul sõlmida oma praeguse jäätmevedajaga lepingu lisa ning kokku leppida biojäätmete mahuti tühjendussagedus.

Erandina saavad mahuti kohustusest vabastusi taotleda üksikelamu, paarismaja, üksikelamuna registreeritud ridaelamu boksi ja kuni kahe korteriga elamuga kinnistu elanikud, kes kompostivad eeskirja nõuete kohaselt oma tekkivad toidujäätmed koha peal ning saavad kompostimiseks nõusoleku oma linnaosa valitsuselt. Nõusolekuid kompostimiseks saab taotleda jäätmevaldajate registri veebilehel. Taotluse juurde tuleb lisada foto oma kompostrist ning nõusoleku saamise eeldus on, et tekkivat komposti saab kohapeal kasutada. Linnaosavalitsus annab nõusoleku 30 päeva jooksul. Sama veebilehe kaudu saab taotleda ka korraldatud jäätmeveost vabastusi ning ühismahuti kasutamist.

Tallinna jäätmehoolduseeskiri on oluline rakendusakt, millega viiakse ellu 2022. aasta kevadel vastu võetud Tallinna jäätmekava 2022–2026 eesmärke.

Tallinna jäätmehoolduseeskirja tutvustav infotund toimub Nõmme linnaosa valitsuse teise korruse aulas 23. märtsil kell 17.30. Nõmme linnaosa valitsus asub aadressil Valdeku 13.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ega tea midagi
23. märts 2023 19:05
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kas-dialoogipolitsei-baasil-luuakse-nuud-kompostipolitsei/