"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäel moodustatakse võrgustik, et noored saaksid rohkem panustada linnaosa muutmisse nutikamaks, inimsõbralikumaks ja rohelisemaks (2)
24. märts 2023
Heade kavatsuste kokkuleppe nutikaks keskkonnakaaslasek koostööks Lasnamäel allkirjastamine (24.03.2023) Foto Aleksandr Gužov

Sel nädalal allkirjastasid 9 Lasnamäe munitsipaalkooli ja Lasnamäe Linnaosa Valitsus heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt hakkavad osapooled rohkem panustama noorte kaasamisel linnaosa arengusse. 

Vaata galeriid (47)

“Aasta alguses toimus Lasnamäel õpilaskonverents, kus eksperdid jagasid oma kogemusi koolinoortega ning viimased said innustust enam panustada oma linnaosa ellu ja arengusse. Juba siis oli arusaadav, et vajame süsteemset lähenemist ja tõhusamat koostööd. Praegu allkirjastatud protokoll ongi teine samm sellel teekonnal,” ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

1. veebruaril 2023 toimus Kultuurikeskuses Lindakivi esmakordselt õpilaskonverents teemal: „Lasnamäe – nutikas, inimsõbralik ja roheline linnaosa”. Konverentsi korraldamise idee lähtus Tallinna arengustrateegiast “Tallinn 2035”, kus 2022/23 õppeaasta  on pühendatud loodusele ja keskkonnahoiule ning eesmärgiks oli kutsuda Lasnamäel elavaid ja õppivaid noori kaasa mõtlema ja ühiselt tegutsema Lasnamäe linnaosa muutmisel nutikamaks, inimsõbralikumaks ja rohelisemaks linnaosaks. Samas tõsta ka õpilaste keskkonnaalast teadlikkust ja valmisolekut elukeskkonna parandamiseks ning panna noored sotsialiseeruma. 

“Osapooled leppisid kokku, et Lasnamäel toimub edaspidi võrgustikutöö meie elukeskkonna paremaks muutmiseks. Arvan, et tänapäeva õpilased on keskkonnaalaselt väga hästi ette valmistatud, kuid praktiline tegevus talgute ja muude aktsioonide näol annab võimaluse veelgi edendada rohelist mõtteviisi ja säästva arengu printsiipide juurutamist igapäevaellu. Me õpime kõikjal ja saame meie linnaosas õuesõppe tundide raames väga palju asju korda teha. Selleks ongi esmalt vaja kokku  leppida, mida ja kuidas me teeme. Järgmine keskkonnaalane konverents tuleb praktiliste kogemuste osas palju sisukam ja huvitavam, kuna räägime sellest, millega me üheskoos hakkama saime,” sõnas Lasnamäe Gümnaasiumi direktor Andrei Kante.

Õpilaskonverentsist osavõtjad jõudsid järeldusele, et igal Lasnamäel elaval inimesel on võimalus panustada linnaosa tulevikku. Parim viis selleks oleks luua võrgustik, mis kavandaks, koordineeriks ja viiks ellu planeeritavaid tegevusi. Ühiselt nenditi, et õpilaskonverents oli esimeseks  sammuks järgnevate ürituste reas, kus Lasnamäe haridusasutuste esindajad arutavad ja tegutsevad ühiselt kaasa lüües oma linnaosa arengus. Lähtudes sellest, et õpilaskonverents sai positiivse tagasiside ja 2023. aastal on Tallinn Euroopa roheline pealinn ning haridusasutused on nõus sellega, et muutused on võimalikud ainult koostöös ning jätkusuutliku protsessina, sündis ettepanek allkirjastada heade kavatsuste protokoll, mis saab aluseks järgnevatele tegevustele.

Protokolli kohaselt on võrgustikku kuuluvate organisatsioonide järgmise perioodi eesmärkideks: luua komisjon, kelle ülesandeks saab koordineerida, kavandada ja ellu viia planeeritavad tegevused; tagada tõrgeteta asjakohane infovahetus linnaosa haridusasutuste vahel; kutsuda Lasnamäel elavaid ja õppivaid noori kaasa mõtlema ja ühiselt tegutsema Lasnamäe linnaosa muutmisel nutikamaks, inimsõbralikumaks ja rohelisemaks linnaosaks; tõsta õpilaste keskkonnaalast teadlikkust ja valmisolekut elukeskkonna parandamiseks.

Heade kavatsuste protokolli allkirjastasid: Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Lasnamäe Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna Kuristiku Gümnaasium,   Tallinna Läänemere Gümnaasium, Lasnamäe Põhikool, Tallinna Laagna Gümnaasium ja Tallinna Pae Gümnaasium.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

pets
24. märts 2023 13:13
allkirjastamise oleks ikka võinud teha sellises kohas, kus tuleb välja Lasnamäe tõeline pale - praht, autokummid, vanad diivanid, jne jne mis igal pool majade vahel ja tühermaadel, kus inimesed koertega jalutavad ja grillimas-tšillimas käivad......masendav on tegelikult see Lasnamäe, linnaosa valitsus ehitakse lilledega, teisest otsast kõik laguneb (võidujooksu sild juba aastaid) Svet lubas selle juba 3 aastat tagasi ära parandada......
ats
25. märts 2023 10:12
Ei ole sellel Lasnamäel häda midagi. Kõike seda, millest räägid võib leida tegelikult igast Eestimaa nurgast kui oma tähelepanu vaid negatiivsele keskendada. Aga viimase kümne aasta jooksul, mis ma Lasnamäel nüüd jälle ühte järgi olen elanud, on areng tervikuna olnud ikka väga kiire ja positiivne ning selle aja jooksul siin ametis olnud linnaosavalitsused on teinud linnaosa heakorrastamiseks ja arendamiseks päris tõsist ja head tööd, kuigi selge on ka see, et nii nagu Tallinn nii ei saa ka Lasnamäe kunagi päris valmis, tööd jätkub alati ka neile kes peale meid tulevad. Olgu siis siia elama või seda elu korraldama. Ja alati jätkub kahjuks neidki, kelle põhitööks näibki olevat vaid viriseda, selle asemel, et ka ise kusagil kaasa aidata, olgu siis või mõne konstruktiivse ettepanekuga, mida sinu kommentaarist aga paraku ei leidnud nagu pole seda kahjuks kunagi ka teistes sarnastes juba lausa teenelistest vabakutselistest porisejate kommentaarides.