"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod ja video Jõe tänaval teetööde käigus viga saanud trassist on gaasileke peatatud. Inimesed olid ümberkaudsetest majadest evakueeritud (0)
24. märts 2023

Tallinnas Jõe tänaval sai reede hommikul teetööde käigus vigastada gaasitrass, kust lekkis gaasi, kuid praeguseks on trassil mõlemad kraanid suletud ja gaasileke peatatud.

Vaata galeriid (17)

Kell 9.09 teatati häirekeskusele, et kaevetööde käigus vigastati Tallinnas Jõe tänaval asuvat gaasitrassi, edastas päästeamet. Päästeamet määras ohualaks Jõe tänaval 100 meetrit. Ohualasse jäävast kuuest hoonest evakueeriti inimesed.

Kohale kutsuti gaasiavarii tehnikud, kes sulgesid gaasitrassi Narva maantee poolse kraani kella 9.51-ks ning teise, Ahtri tänava poolse kraani kella 11.05-ks. Pärast teise kraani sulgemist alustasid gaasiavarii tehnikud vigastatud koha parandamisega.

Kell 11.55 lubati evakueeritud inimesed hoonetesse tagasi ning avati ka liiklus jalakäijatale.
Gaasivarustuse taastamine võib piirkonnas aega võtta kuni 4 tundi ning lisainfot saab sel teemal Gaasivõrk AS infotelefonilt 13 404.

Päästesündmuse ajal oli liiklus suletud Jõe tänava ja Ahtri tänava ristmikul ning ohualast tulenevalt, saatis päästeamet välja ka EE-ALARM sõnumi kõikidele ohualas viibinud inimestele. 

Sündmuse lahendamisele olid kaasatud päästemeeskonnad Kesklinna, Kopli, Lilleküla, Lasnamäe ja Nõmme komandodest.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul lõhkus gaasitrassi ehitaja kopp. „Õnneks ei ole keegi saanud kannatada ja gaasileke sai üpris kiiresti likvideeritud,“ märkis ta. „Kuna gaasileke on üpris ohtlik juhtum, siis reageerisid nii päästeamet, politsei, kiirabi ja ka munitsipaalpolitsei ja ma tahan neid tänada, et kõik need ametid reageerisid nii kiiresti. Jalakäijate ligipääs alale piirati ja osadest majadest evakueeriti ka inimesed, selleks et nende tervist mitte ohtu seada.“

Abilinnapea väljendas heameelt, et olukord sai kiiresti kontrolli alla. „Nüüd meid ootab ees analüüs, et mis ikkagi juhtus, mida meie ehitaja valesti tegi ja kas sellele võivad järgneda mingid tagajärjed,“ ütles ta.

Svet rõhutas, et kõik ehitajad peavad olema alati kõikidel objektidel äärmiselt ettevaatlikud. „Eeskätt hinnates oma töötajate elusid, aga ka jalakäijate ja kõikide teiste liiklejate turvalisust,“ lausus ta. „Ei ole midagi erakordset selles, et ehitaja peab olema väga tähelepanelik. Seetõttu me väga tõsiselt kaalume, mis juhtus selles konkreetses kohas ja kas ehitaja oleks saanud seda viga vältida. Gaasitrassidega tööd tehes tuleb olla eriti ettevaatlik, kuna nende lõhkumine võib ohtu seada väga palju inimesi.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.