"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD Veneetsia abilinnapea: Tallinn on väga vitaalne, elujõuline ja inspireeriv linn. Me kindlasti taaselustame kahe linna koostöö (0)
24. märts 2023
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti kohtumine Veneetsia abilinnapea Simone Venturiniga. Foto Ain Saarna

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kohtus Veneetsia abilinnapea Simone Venturiniga, kohtumisel arutati muuhulgas Tallinna ja Veneetsia koostöö elavdamist.

Vaata galeriid (170)

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna ja Veneetsia suhetel ajalooline ja sümboolne tähendus. „Kindlasti mäletavad veel paljud tallinlased kahe linna suhete hiilgeaegu ning 1984. aastal Veneetsia gondlimeister Giovanni Giuponi Tallinnale kingituseks valmistatud gondlit, mida saab näha ka 25. märtsil avataval Veneetsia teemalisel näitusel Lennusadamas,“ ütles Kõlvart. „Täna seovad meie linnu mitmed sarnased väljakutsed ja huvid – näiteks kestliku turismi arendamine, linnade jätkusuutlik juhtimine ning innovatsiooni- ja ettevõtlussektori arendamine. Veneetsia on huvitatud ka Tallinna kui Euroopa rohelise pealinna programmis osalemisest, seega on mõlemal linnal potentsiaal ja huvi koostööd elavdada.“

Veneetsia abilinnapea Simone Venturini külastab Tallinna seoses Lennusadamas 25. märtsil avatava näitusega „Venezia – merede kuninganna“. Näitus annab ülevaate Veneetsia tõusust, kõrgajast ja langustest ning linna tänastest heitlustest merepinna tõusu ja massiturismiga. Ekspositsiooni täiendab väljapanek Eesti ja Veneetsia sidemetest, mis algavad 20. sajandi esimese poole kultuuritegelaste külaskäikudega „ujuvasse“ linna ning lõpevad meie tippkunstnike edukate esinemistega maailmakuulsal Veneetsia biennaalil. Veneetsia kunstibiennaal on vanim ja olulisim rahvusvaheline kaasaegse kunsti sündmus, mis toimub alates 1895. aastast ja kus Eesti on oma paviljoniga osalenud 1997. aastast.

Veneetsia abilinnapea Simone Venturini sõnul on tal suur rõõm külastada tänavust Euroopa rohelist pealinna, sest ka Veneetsia ambitsiooniks on saada maailmas tuntuks kestlikkuse pealinnana. „Tallinn on sarnaselt Veneetsiale rikkalikku ajalooga külalislahke merelinn. Tallinn on ka väga vitaalne, elujõuline ja inspireeriv linn. Me kindlasti taaselustame kahe linna koostöö ning jätkame kultuuri- ja turismitasandi tugevdamist,“ rääkis Venturini. „Lisaks soovime tihendada koostööd tehnoloogia ja innovatsiooni valdkonnas, keskendudes jätkusuutlikkusele ja rohelisele majandusele.“

Suurejoonelise Veneetsiale pühendatud näituse avamine ning abilinnapea külaskäik Tallinnasse on heaks võimaluseks ka linnade vahelisteks konsultatsioonideks, et arutada, mis ajaloolisi partnerlinnu täna ühendab ning millised võiksid olla vastastikku huvipakkuvad koostööteemad.

Veneetsia abilinnapea Venturini kohtus ka Tallinna kultuurivaldkonna abilinnapea Kaarel Oja, Tallinna turismi- ja ettevõtlusvaldkonna juhtidega, külastas Tallinna Raekoda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat ning osaleb näituse pressikonverentsil ja avamisel.

Suhted Veneetsia ja Tallinna linna vahel said alguse 1970-ndate alguses ning Veneetsia on Tallinna üks vanimaid partnerlinnu. Linnadevaheline koostöö on edenenud tõusude ja mõõnadega, kõige aktiivsem oli see 1980-ndatel, kui toimusid Veneetsia kultuuripäevad Tallinnas ning aktiivne kultuuri- ja spordidelegatsioonide vahetus. Vahetult enne koroona puhkemist toimus taas suhete elavnemine, mille näiteks on tänaseni toimiv koostöö Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Benedetto Marcello nimelise Veneetsia Konservatooriumi vahel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.