"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO Kaja tantsuõhtul aitas külalistel sussi soojaks keerutada Trafficu laulja Silver Laas ja Tallinna politseiorkester (0)
25. märts 2023

Kaja keskuses korraldatakse palju erinevaid sündmusi, kuhu inimesed tulevad hea meelega. Üks neist on Kaja tantsuõhtu, mis toimub üle nädala neljapäeviti kell seitse õhtul. Esinejad on iga kord erinevad.

Kaja keskus oli õhtuks rahvast täis. Inimesed olid pidulikult riietunud ja saalis olid valmis pandud lauad, kuhu siis puhvetist ostetud asju toetada. Tegelikult ei olnudki suupiste või jook sedavõrd tähtis. Kui orkester alustas oma esimest lugu, täitus saali põrand eestlastele mitteomaselt kiiresti.

„Oma kogemusest võime öelda, et see publik kes siia tuleb, on üsna tantsuteadlik ja nemad ilmselgelt ootavad niisugust muusikat, mille järgi oma õpitud seltskonnatantse harjutada,“ sõnas Tallinna politseiorkestri dirigent Siim Aimla. „Oma kava kokku pannes oleme vägagi sellega arvestanud. Näiteks meil on Valter Ojakääru tore tango “Eva – esimene naine”, mis ei ole küll väga tuntud, aga me võtsime selle oma repertuaari nüüd just paar nädalat tagasi, kui tähistasime Valter Ojakääru 100. sünniaastapäeva.“

Inimesed tulid Kaja tantsuõhtule justnimelt tantsude pärast.

„Ega sellist võimalust seltskonnatantse proovida, just väga tihti ei ole,“ lausus Mehis.

„Kõik on tantsumuusika, kui on õiges rütmis, siis on tantsimiseks loodud,“ ütles Siim. „Ja orkester on väga uhke! Uhke nende saatel tantsida.“

Trafficu laulja Silver Laas oli tantsuõhtu solistiks. Silver on enda sõnul õnnelik, kui saab erinevaid muusikastiile harrastada. Tantsuõhtuks ta repertuaari muutma ei pidanud, vaid mõned vanad laulud tuli meelde tuletada.

„Põhiline on see, et saaks tantsida, et kõik saaks mõnusalt sussi soojaks,“ lausus Laas. „Idee ongi selles, et oleks kõik klassikalised tantsud ja ladina tantsudest ka midagigi. Kui on ära õpitud, siis saavad kõik kenasti tantsida. See vahe on, et mul on ülikond, Trafficu lauljal enamasti ei ole, nii et selg on endal sirgem ja vanusele vastavalt väärikam.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.