"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Täna tähistatakse hea sõna päeva (0)
25. märts 2023
Facebook

Peaasi.ee algatas möödunud aastal hea sõna päeva, et juhtida tähelepanu sellele kui oluline on lisaks märkamisele teisi inimesi ka heade sõnadega tunnustada ja tänada.

“Tunnustamine ja tänamine mõjub hästi nii inimesele, kellele seda öeldakse kui ka ütlejale endale. Head sõnad aitavad hoida vaimset tasakaalu või võivad aidata seda taastada, tõstes energiataset, loomingulisust ning produktiivsust,” selgitas Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Peaasi.ee veebis said inimesed kirja panna oma lemmiksõnu, millega tänatakse ja tunnustatakse sõpru, pereliikmeid, töökaaslasi.

Tänu väljendamiseks oli populaarseim lihtne “aitäh”. Tunnustamiseks kasutatakse enim sõnu nagu “tubli”, “imeline”, “suurepärane”, “inspireeriv”. Välja toodud vähem levinud ilusad ütlemised olid: sa oled piisav, sa oled väärtuslik, oled kui taeva kingitus, aitäh, et sa olemas oled.

Sõnapilv enim välja toodud headest sõnadest: https://bit.ly/3K4sKE3

“Märkame enda ümber tahet head teha ning näeme ka tarmukat tegutsemist. Selleks, et teiste aitamist, hoolimist ning märkamist igapäevaselt elus hoida, on vaja seda ka välja öelda. Märkamiseks ja tunnustamiseks on hea kasutada tänu ja hoolivust väljendavaid sõnu,” rääkis Anna-Kaisa Oidermaa.

Hea sõna päeva tähistamine on osa Peaasi.ee algatatud viienädalasest vaimse tervise vitamiinikuurist. Vaimse tervise vitamiinid on: uni ja puhkamine, tasakaalustatud söömine, liikumine, meeldivad emotsioonid ja head suhted. Peaasi.ee veebis saab testida vaimse tervise vitamiinide taset, ühtlasi jagatakse soovitusi, kuidas vaimse tervise tasakaalu parandada.

Vaimse tervise vitamiinikuur „Tasakaal on peaasi“ toimub neljandat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.