"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Julianna Jurtšenko: Lasnamäe saab uue turvalise ja mugava kergliiklustee (0)
27. märts 2023
Julianna Jurtšenko Foto Mats Õun

„Lasnamäe kergliiklustee teise etapi ehitustöödega lõigus Smuuli tee-Valge tänav tuleb turvaline ja mugav ühendus paljudesse kohtadesse nii jalgsi, jalgrattaga kui ka kergliikuriga,“ sõnas Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Kolmapäeval alanud teise etapi ehitustööde käigus rajatakse 1,1 kilomeetri pikkune kergliiklustee lõik Smuuli teest kuni Valge tänavani. Uus rajatav teelõik kulgeb valdavalt Liikuri tänavaga paralleelselt Lasnamäe rohekoridori servas ning pärast Võidujooksu tänava ületamist suundub tee Valgele tänavale.

Tegemist on elanike jaoks olulise objektiga, mille ehitustööd kestavad augustikuuni. Sel ajal palutakse piirkonnas liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööde tõttu võib piirkonnas tavapärane liiklemine olla häiritud.

Juršenko kirjeldas, et rajataval kergliiklusteel on eraldatud jalakäijate ja jalgratturite liiklemisruumid, jalgtee rajatakse sillutiskivist ja jalgrattatee asfaltkattega. Harrastusjooksjatele tuleb jalgtee äärde koorepurust kattega jooksurada.

Kergliiklustee äärde rajatakse puhkamistaskud, jalgratturitele paigaldatakse teelõigule ka rattapump, kaks rattahoolduspukki ja 12 rattahoidjat. Kergliiklustee kõrvale rajatavate kummikattega aladele paigaldatakse mitmeid spordi- ja mänguvahendeid, joogiveekohti ning valmib tänavakorvpalliplats.

Lisaks teedeehituslikele töödele rajatakse teelõigule LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ja ülekäiguradadele erivalgustus. Haljastustööde käigus istutatakse hulgaliselt tammesid, pihlakaid, vahtraid, sarapuid ja pajusid.

Jurtšenko andis teada ka sellest, et 24. märtsil algusega kell 9 leiab Pae pargis aset heade kavatsuste kokkuleppe allkirjastamine. See kokkulepe hõlmab eeskätt nutikat keskkonnalast koostööks Lasnamäel.

„Kokkuleppe sõlmimine loob eeldused edaspidiseks koostööks linnaosa kaheksa kooli ja linnaosa vahel muutmaks Lasnamäe nutikamaks, inimsõbralikumaks ja rohelisemaks linnaosaks,“ rääkis Jurtšenko.

Kokkuleppe allkirjastamine on jätkuks veebruaris Lindakivi kultuurikeskuses toimunud õpilaskonverentsile „Lasnamäe – nutikas, inimsõbralik ja roheline linnaosa”, kus jõuti järeldusele, et parim viis linnaosa tulevikku panustamiseks on luua võrgustik, mis koordineeriks, kavandaks ja viiks ellu planeeritavaid tegevusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.