"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riik tahab neljarealist Viljandi maanteed, kuid linn on vastu (0)
27. märts 2023
Rohkem kui 10 aastat tagasi käis Viljandi maanteel kergliiklustee ehitus. Foto: Scanpix

Kangru liiklussõlme Kiili vallas Tallinna piiri lähedal rajatakse üks Rail Balticu viaduktidest ja see tooks kaasa ka Viljandi maantee laiendamise neljarealiseks. Linna probleem on see, et linna piires on Viljandi maantee 1+1 sõidurajaga ning ka tulevikus ei ole mõeldav ega vajalik selle laiendamine.

Kui ehitada Kangru liiklussõlm ja Viljandi maantee lõik laiemaks, suureneks koormus selle maantee Tallinna osale. Tallinna linnaplaneerija Jaak-Adam Looveer rääkis ERR-ile, et kuigi Kangru liiklussõlm asub linnast väljas, eeldab see, et linn saaks lisanduva liiklusega hakkama. Ja et linna huvides justkui oleks täiendava liikluse regioonist linna toomine. Tegelikult see nii ei ole.

Nähakse hoopis, et linna sees liiikluskoridorid kitsenevad seoses ühistranspordiradade ja rattaradade loomisega. Vähemalt on riigi transpordiamet lubanud projekti üle vaadata. Variant oleks oodata, kuni valmib Tallinna väike ringtee. Üsna ilmselt ei tooks Viljandi maantee linnas kulgeva osa neljarealiseks ehitamine mingit tulu linlastele, vaid risti vastupidi. Löögi alla satuksid teeäärsed asumid ja suureneks kogu piirkonna müra ja reostus. Oleks üldiselt tore, kui linn ja riigiasutused vastastikku rohelisi pürgimusi toetaksid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.