"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Ettevaatust sõidukiomanikud: pikanäpumehed murravad autodesse. Peamised varaste sihtmärgid on olnud ehitusfirmade logodega bussid ja kaubikud (1)
28. märts 2023

Hiljuti on sotsiaalmeedias levima läinud videod ja fotod naisterahvast, kes käib öösiti Pirital võõraste autode uksi katsumas. Kommentaariumist nähtub, et nii mõnigi linnaosa elanik, kes on ööseks auto uksed lahti unustanud, on ilma jäänud autosse jäetud hinnalistest esemetest.

Mõistagi ei ole see probleem vaid Pirital. Tallinnas on tänavu politsei registreerinud rohkem kui poolsada juhtumit, kus on vargus toime pandud sõiduautost. Üks hiljutine juhtum leidis aset Kristiines, Elektri tänaval, pealtnäha turvalises rajoonis, kus vargad tegid tühjaks ühe sõiduauto pagasiruumi. Kahju jäi 1000 euro lähedale.

„Meil on viimased kaks kuud olnud eriti pildis Mustamäe ja Haabersti piirkonnad. Peamised varaste sihtmärgid on olnud ehitusfirmade logodega bussid ja kaubikud. Peamine vargusobjekt on tööriistad. Mis seal salata – võimalik, et vargad on jäänud töötuks või vabanenud vanglast. Mõne jaoks on varastamine elustiil,“ ütles Põhja prefektuuri talituse juht Raigo Prants.

G4S juhtimiskeskuse direktor Reiko Tääker ütles, et ehitusplatsidelt ja kaubikutest varastatakse päris tihti. “Märgata on ka kütusevarguse trendi,” lausus ta. “Platsidel, kus pole valgustust ega kaameraid, me läheme ka pakkumistega välja, et oleks hiljem kiirem vargaid tuvastada.“

Eraautode puhul toimuvad aga sõidukisse sissemurdmised peamiselt vaid juhul, kui salongis on nähtaval mõni ese. Isegi päise päeva ajal, südalinnas parkiva sõiduki puhul, pole imekspandav, kui autosse jäetud sülearvuti, kott või mõni hinnalisem ese on vähem kui minutiga kadunud.  Viimased juhtumid näitavad, et abi ei ole ka toonitud klaasidest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

RAHASTAMINE CHARLY KERKIR
7. apr. 2023 13:37
RAHASTAMINE CHARLY KERKIR Tere kõigile Suur tänu Jumalale CHARLY KERKIR minu teele tagasi toomise eest. Kõigi oma rahaliste vajaduste jaoks või kui teil on rahalisi raskusi, võtke lihtsalt ühendust selle imelise CHARLY KERKIR ga ja olete täiesti rahul. See suurepärane mees on mind just aidanud väikese summaga 55 000 € ja see on minu jaoks enam kui piisav. Ta on südamega mees, tänu sellele imelisele mehele sain ma oma elatustaset ja võlga tõsta. Kui vajate väikelaenu, võtke nendega ühendust ja te ei pea pettuma. E-post: charlykerkir@gmail.com Aitäh Märkus Kui te pole EESTIST, siis hoidke eemale