"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kevadest on kõik Tallinna jäätmejaamad vanarehvide vastuvõtupunktid (0)
28. märts 2023

Kevadel on vanarehvide üleandmine rohelises pealinnas veelgi lihtsam, elanikud saavad oma kasutatud autorehvid tuua kõikidesse pealinna jäätmejaamadesse – Paljassaare, Pärnamäe, Rahumäe ja Pääsküla. Loksa jäätmejaamas võetakse vanarehve vastu ka ettevõtetelt.

Jäätmekeskuse juhataja Rein Kalle sõnul võimaldab Tallinna Jäätmekeskuse ja MTÜ Rehviringluse koostöö laiendamine parandada vanarehvide vastuvõttu klientidelt. „Vanarehve võtame tasuta vastu kõikidelt eraisikutelt kõigis jäätmejaamades. Lisaks tallinlastele saavad tasuta rehve nüüd ära anda ka teised, et linn kevadel ikka puhtam välja näeks,” lisas Kalle.

Vanarehvide paremaks käitlemiseks sõlmisid Tallinna Jäätmekeskus ja MTÜ Rehviringlus koostöölepingu ja kahe jaama asemel võtavad vanarehve Rehviringluse nimel vastu nüüd kõik jäätmejaamad. Eraisikud, kes soovivad üle anda rohkem kui kaheksa sõiduautorehvi või veoki-ja erirehve, saavad neid üle anda ainult Rehviringluse väljastatud saatekirja alusel, mida saab taotleda siin: https://www.rehviringlus.ee/vastuvotu-tingimused.

Rehviringluse juhatuse liikme Einar Teesalu sõnul on oluline, et tekiks juurde uusi ja hästi toimivaid kogumispunkte. “Lõpptarbijal on mugav oma kasutuselt kõrvaldatud vanarehvid tasuta ära tuua. Nii väheneb inimestel ahvatlus neid kergekäeliselt metsa alla veeretada,” lausus Teesalu.

Kõik tallinlaste poolt kogutud vanarehvid suunatakse läbi koostööpartnerite ringlusse või materjalina taaskasutusse. Järjest suurem hulk rehve saavad uue elu läbi protekteerimise. Rehvidest valmistatakse ka erinevaid tooteid ning neid purustatakse erinevasse fraktsiooni, mida saab kasutada, kas alternatiivkütusena tsemenditehastes või juba toormaterjalina uute kummitoodete valmistamisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.