"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
liiklusmuudatus Esmaspäevast suletakse liiklusele Kunderi tänav (0)
31. märts 2023
Foto: Mats Õun

Seoses Jõe-Pronksi tänava täiemahulise rekonstrueerimistöödega suletakse esmaspäevast, 3. aprillist kuni 28. aprillini liiklusele Kunderi tänav.

Pronksi tänaval jääb mõlemas suunas liiklusele avatuks üks sõidurada ja sõidukid, mis varasemalt said Tartu mnt poolt sõites keerata paremale Kunderi tänavale, saavad teha nüüd parempöörde Gonsiori tänavale.

Sulgemine on seotud suuremahuliste töödega, mille käigus tehakse alates Kunderi ja Pronksi ristmikult Kunderi tänava suunas  maa-aluste kommunikatsioonide rajamistöid.

Möödunud aasta sügisel algas Jõe ja Pronksi tänava täiemahuline rekonstrueerimine. Seeläbi kujundatakse seni peamiselt autokeskne tänavaruum ümber kaasaegseks, turvaliseks ja kõigi liiklemisviisidega arvestavaks. Rekonstrueerimise tulemusena paranevad jalakäijate liikumisvõimalused ning luuakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed, lisaks ka jalakäijatele pisikest vahepeatust võimaldavad haljastustaskud. Lisaks mahub tänavatele ka rohkesti uut haljastust – tänavat kaunistama puudealleed mõlemal pool. Kokku istutakse rekonstrueerimise käigus 43 uut puud ning lisandub ka 1372 põõsast.
Samuti uuendatakse kõik maa-alused tehnovõrgud – vesi, kanalisatsioon, gaas, elekter ning ehitatakse välja kaasaegne tänavavalgustuse taristu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.