"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Galerii Hipodroomi kvartali tulevik: 1000 korterit, neli ärihoonet, töökohad kuni 10 000 inimesele  (3)
31. märts 2023
Foto: Aleksandr Guzhov

„Võib arvata, et need inimesed, kes siia elama tulevad, hakkavad siin ka töötama ja saavad põhimõtteliselt kõik oma eluks vajaliku siit kätte. Samuti hakkab siin olema toimiv kergliiklusteede võrgustik, kaasaegsed rattaparklad, elektriautode laadimise punktid ja kõik nüüdisaegse roheinnovatsiooniga kaasas käiv,“ rääkis Hipodroomi Ärikvartali omaniku EKE AS-i arendusjuht Karl Ader kauaoodatud koostöökokkuleppe allkirjastamisel.

Vaata galeriid (50)

Täna, 31. märtsil allkirjastasid Tallinna linn ja osaühing Alfa Property kauaoodatud koostöökokkuleppe Hipodroomi arendusega seotud avaliku taristu rajamiseks. Tegemist on esimese eelmisel aastal vastu võetud avaliku taristu rahastamise määruse kohaselt sõlmitud lepinguga. Sellega anti lõpuks ka roheline tuli arendustele, mis peaksid üsna maha jäetud välimusega piirkonnast vormima ühe Tallinna moodsaima asumi. Tulevastele elanikele hakkavad käe-jala juurde jääma nii töökohad, kauplused ja kohvikud, haljasalad, lasteaed kui muu eluks vajalik.

„Sellises mahus kokkuleppeid pole Tallinna ja ka Eesti Vabariigi viimase kolmekümne aasta ajaloos minu teada varasemalt tehtud. Paras pähkel oli seda kõike ette valmistada,“ tõdes allkirjastamisel Tallinna abilinnapea Vladimir Svet, kelle sõnul on juba kaua käinud arutelu selle üle, kui palju peavad Hipodroomi ala arendajad panustama sellesse, et saaks välja ehitatud ka piirkonna taristu ning infrastruktuur. „Hipodroomi arenduse viivad ellu eraettevõtted, kuid arenduse maht on sedavõrd suur, et paratamatult mõjutab see kogu piirkonda. Seega on vajalik ka suuremahuline avaliku taristu kaasfinantseerimine ettevõtete poolt,“ selgitas ta.

Ligemale tuhat uut korterit keset rohelust, vaikust ja rahu

Hipodroomi Kvartal on äri- ja elamukinnisvara uusarendus Tallinnas, kuhu on planeeritud kokku 350 000 ruutmeetrit äri- ja elupinda, uus infrastruktuur, teed ja kommunikatsioonid. Alale tuleb ligi 1000 uut korterit ning kogu arenguala realiseerimisel võib hipodroomi kvartalis tööd saada kuni 10 000 inimest. Paldiski maanteest Merimetsa teeni kulgevale promenaadile rajatakse pargid, looduslikud puhkealad ja tiik, mis pakuvad kohalikele elanikele vaikust ja rahu. Arendajate sõnul saab tegemist olema ühe moodsaima kvartaliga Tallinnas, mille erilisus tuleb välja nii selle suurusest, multifunktsionaalsusest kui ka kesklinna lähedasest asukohast.

„Meil on hea meel, et saame teha linnaga tihedat koostööd ning olla esimesed, kes teevad seda uute põhimõtete alusel,“ kinnitas Alfa Property OÜ juhatuse liige Jaanus Mikk. „Oleme arenguga nii kaugele jõudnud, et Sauele kolinud uus hipodroom on valmis kasutusele võtmiseks ning linna keskel asuv Hipodroomi arendusala annab peagi linnaruumile uue lisandväärtuse.“

Arvestades detailplaneeringu mastaapsust ning olulisust piikonna terviklikul arendamisel võtab Alfa Property kohustuse valmis ehitada mitmed avalikud teelõigud ning jalgteed arenduse piirkonnas. Ühtlasi rahastab arendaja osaliselt sadeveekanalisatsiooni valmis ehitamist, mis teenindab lisaks Hipodroomi arendusele ka teisi tulevikus rajatavaid või olemasolevaid objekte. Sadeveekanalisatsiooni ehitab valmis linn. 

Hipodroomi elamukvartali arendaja Reterra Estate juhatuse esimees Reigo Raidmets rõhutas, et tegemist on ühe Tallinna hinnatuima piirkonnaga, mis asub kergesti ligipääsetavas asukohas. „Rajame siia linna ühe atraktiivsema ja kvaliteetsema elamukvartali, kuhu on planeeritud tuhat uut korterit. Neist avanevad lummavad vaated Tallinna vanalinnale ja merele. Kohe kõrval asub aga park, kus on head võimalused sportimiseks ja vähem kui kilomeetrise jalutuskäigu kaugusel – Stroomi supelrand.“

Toimima hakkab 15-minuti linna kontseptsioon

Kvartali arhitektuuriline ilme saab Raidmetsa sõnul olema aga hubane ja modernne, olulisel kohal on ka haljastus. „Ootame siia loomulikult kõiki kliente, aga kahtlemata sobib see eriti hästi just perekondadele. Erinevalt teistest kesklinna arendustest seisneb selle koha unikaalsus selles, et siin on palju loodust ja hea roheline atmosfäär.“

Hipodroomi Ärikvartali omaniku EKE AS-i arendusjuhi Karl Aderi sõnul on Hipodroomi ärikvartalisse planeeritud neli multifunktsionaalset ärihoonet kogumahuga kuni 130 000 ruutmeetrit. „Hipodroomi kvartal on looduslähedane uus ärilinnak Tallinnas, mille värav avab uksed uutele võimalustele,“ rääkis Ader. „Siin on täisväärtuslik keskkond, kus koostöö viib tulemusteni ja siin leiavad oma koha väiksemad ja suuremad ettevõtted, olenemata tegevusvaldkonnast. Hipodroomi kvartal on kõigile neile, kes hindavad oma aega. Tänaseks on ehitusprojektid valmis ja saame protseduuriliselt ehituslubade taotlused uuesti ehitisregistrisse esitada, et lähitulevikus ehitustegevusega alustada.“

Aderi sõnul saab uus kvartal olema ka väga hea näide 15-minuti linna kontseptsioonist. „Võib arvata, et need inimesed, kes siia elama tulevad, hakkavad siin ka töötama ja saavad põhimõtteliselt kõik oma eluks vajaliku piirkonnast kätte,“ rääkis ta. „Samuti hakkab siin olema toimiv kergliiklusteede võrgustik, kaasaegsed rattaparklad, elektriautode laadimise punktid ja kõik nüüdisaegse roheinnovatsiooniga kaasas käiv. Nii et kõik, kes siia elama tulevad, saavad võimaluse ükskõik mis aastaajal ükskõik mis vahenditega siia tulla, siin olla ja siit ka minna.“

Ettevõtjate sõnul peaksid ehitustööd algama hiljemalt järgmise aasta alguses, kogu kvartali valmimine võib aega võtta aga umbes viis kuni kümme aastat.

Alus eraarendajate poolsele avaliku taristu kaasrahastamissüsteemile

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul kohustub linn sõlmitud koostöökokkuleppe järgi koostama detailplaneeringuala teenindamiseks vajaliku avaliku taristu ehitusprojektid ja korraldama vastavad riigihanked. „Osaühing Alfa Property võtab aga kohustuse kaasrahastada nimetatud taristu rajamist,“ tähendas ta. Svet rõhutas, et tegemist on esimese koostöökokkuleppega, mis sõlmiti eelmise aasta lõpus vastu võetud määruse „Avalikult kasutatava ehitise ehitamise ja selle rahastamise kord“ alusel.

„Määrusega ühtlustati avaliku taristu rajamise kaasrahastamise põhimõtted. Selge kirjeldus maandab riski teha linnale või arendajale kahjulikke kokkuleppeid ja tagab võrdse kohtlemise kõigile arendajatele. Hipodroomi arenduse kaasrahastamise mahu arvestamisel kasutatigi nüüd juba uut määra, milleks on 20 eurot ühe ruutmeetri rajatava büroo- ja korteripinna kohta, pluss ehitushinnaindeks,“ selgitas Svet.

„Linna vaatevinklist on oluline, et selle kvartaliga sai pandud alus sellele, kuidas eraarendajad kaasrahastavad avalikku taristut,“ selgitas Svet. „See tähendab, et meil on olemas oluliselt selgem, läbipaistvam ja ühetaoline mudel, kuidas tulevikus kõnni- ja jalgrattateede, ühistranspordipeatuste, sademevee kanalisatsioonide, parkide, mänguväljakute ja muu avaliku taristu rajamiseks nii siin kui ka teistes kohtades.“

Abilinnapea toonitas, et iga ehitusloa menetlemise protsessis töötavad kõik linna ametnikud selle nimel, et endise Hipodroomi alale tuleks võimalikult kvaliteetne avalik ruum, mis hakkab toetama siin elavate ja töötavate inimeste säästvaid liikumisharjumusi. „Kui tõlkida see kõik inimkeelde, siis teeme kõik endast oleneva, et siia piirkonda kolivad inimesed saaksid liikuda võimalikult palju jala ja jalgrattaga, kasutada ühistransporti ning liikuda vähem autoga.“

Koostöökokkuleppe pidulik sõlmimine toimus tulevase uusarenduse asukohas Tallinna Hipodroomil. Lepingu allkirjastasid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Heigo Jänes ja osaühing Alfa Property juhatuse liige Jaanus Mikk. 

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kati
7. apr. 2023 08:10
Merimetsa metsa pole vaja teha ühtegi jalgratta teed sest kergliiklustee on seal juba olemas. Tuleb arvestada, et sealses metsas elavad kanakullid kes kuuluvad kaitse alla. Ise tean viite kanakulli pesa. Samuti on seal ka raudkull ja üks kakuline. Samuti elavad seal ka metskitsed ja jänesed. Mets peab jääma nendele.
kus nüüd on Rohelised ?
3. apr. 2023 02:56
sellesse piirkonda suureneb sõidukite hulk õõpäevas ca 9000 . Rohelised ärkavad siis kui saab hakata jälle mölaga kummitama , ja muuta ei saa -st. töötavad strateegiat ja programme välja ja lõikavad siis poliitilist profiiti aga tegelikkus - juhmakad. Isegi kui need autod peidetakse maa-alla , ei ole nad kogu aeg seal - maa-all , vaid vahepeal ikka ka linnamelus. Hõissaa ja trilllaaa!
Elanik
5. apr. 2023 09:36
See projekt tundub jah liiga suur sinna kanti. Seal ilus mets ja loodus, mis võiks säilida.