"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Projekti „Hoovid korda“ raames saab Nõmmel toetuse 10 taotlust (0)
31. märts 2023
Projekt Hoovid korda raames varasemalt valminud prügimaja Nõmmel Trummi tänaval Foto: Nõmme Linnaosa Valitsus

Selle aasta 1. märtsiks oli korteriühistutel taas võimalik taotleda toetust õuealade heakorrastamiseks. Nõmme linnosas saab projekti „Hoovid korda“ raames teostamiseks toetust kümme taotlust.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul on hea tõdeda, et korteriühistud kasutavad endiselt aktiivselt võimalust linna poolt osutatava toetuse taotlemiseks. „Linnaruumi arendamine on midagi sellist, millele ühel või teisel viisil saab kaasa aidata igaüks. Korteriühistute ja nende ümbruse arendamine ning parem majandamine aitab muuta elukeskkonna ohutumaks, atraktiivsemaks ja keskkonnasäästlikumaks,“ rääkis Kuri.

Projekti „Hoovid korda“ raames esitati Nõmmel 2023. hooajal kümme taotlust üheksalt korteriühistult. Peamiselt taotleti toetust piirdeaia korrastamiseks ja prügimaja ehitamiseks.  Aga taotleti ka laste mänguväljaku rajamiseks ja õueala korrastamiseks. Kõikide taotluses olnud tööde kogumaht on 43 000 eurot. Tallinna linn eraldas Nõmme linnaosale 27895 eurot.

Toetuse „Hoovid korda“ raames saab korteriühistu taotleda toetust õueala heakorrastamiseks. Toetusega on võimalik katta 15-70% projekti maksumusest, kuid maksimaalselt 16 000 eurot aastas ning 40 000 eurot ühe hoovi kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.