"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna ja Lavali linnapeade kohtumine keskendus tasuta ühistranspordile (0)
31. märts 2023
Foto: Ain Saarna

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kohtus Lavali linnapea Stéphane Boyeriga, kus Tallinn jagas oma kogemusi tasuta ühistranspordist ning arutati linnaplaneerimise teemadel.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna tasuta ühistranspordi kontseptsioon end õigustanud ja selle vastu tuntakse huvi üle maailma. „Heameel on tõdeda, et üha rohkem linnu tunneb huvi ligi kümme aastat toiminud Tallinna tasuta ühistransporditeenuse vastu. Kahtlemata on tasuta ja mugav ühistransport oluline toetusmeede elanikele ja seda kinnitab ka aasta-aastalt üha kasvav sõitjate arv. Ühistranspordisüsteemi ja veeremite arendamine on Tallinn üheks oluliseks eesmärgiks ka edaspidi,“ sõnas linnapea.

Kanadas asuva Lavali linna delegatsioon külastab Põhja-Euroopa linnasid, eesmärgiks leida uusi lahendusi oma linna arendamiseks. Tallinna linna külastas delegatsioon esmakordselt ning enim pakkus neile huvi just Tallinna tasuta ühistranspordisüsteem. Muuhulgas arutasid linnapead, kuidas rajada linnaruumi uusi rattateid ja võimalusi alternatiivseteks liikumisviisideks.

Lavali linnapea Stéphane Boyeri sõnul pakub Tallinna tasuta ühistranspordi lahendus neile suurt huvi. „Laval kaalub tasuta ühistransporti ühe võimalusena autode kasutamise ja liikumise vähendamiseks linnas. Ainuüksi ligi 70 protsenti meie linna süsinikuheitmest tuleb just autoliiklusest,“ märkis Boyer.

Lavali delegatsioon külastas visiidi käigus ka Tallinna transpordiametit ja Tallinna Linnatranspordi AS-i.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.