"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Esimest korda Lauluväljakul Kristlikud ühendused korraldavad ülemaailmse Palve Ukraina eest (2)
26. aprill 2023
Kõrvuti rahvusvaheliste artistidega astub lavale pea kõikidel Eestis toimunud Ukrainat toetavatel kontsertidel osalenud Ruslan Trochynskyi ansambliga Svjata Vatra. Foto Albert Truuväärt

Suurim rahvusvaheline venekeelne kristlik kogukond saavutas tänaseks sponsorite ja artistidega kokkuleppe, korraldamaks maikuus Tallinna Lauluväljakul esmakordselt ülemaailmse heategevusliku Palve Ukraina eest.

Ukrainas, Ameerika Ühendriikides, Israelis, Kasahstanis, Fidžis ja Eestis tegutsevad kristlikud ühendused ootavad rahvast 27. mail Tallinna Lauluväljakule ülemaailmsele heategevuslikule kogunemisele Palve Ukraina eest.

„Mu süda tõmbub valust kokku, kui mõtlen ukrainlastele, kes surevad vabaduse nimel ning lastele ja emadele, kes põgenevad pommirahe eest. Mul ei jätku sõnu, et avaldada vaimustust eesti rahva suhtes, kes ilmutas parimaid inimlikke omadusi sellel Ukrainale raskel ajal,“ rääkis Palve Ukraina eest korraldaja pastor Sergey Shidlovskiy. „Me ei tohi ebaõiglusega harjuda ning väsida palvetamast inimeste eest, kes kannatavad. Maikuu viimasel nädalavahetusel palvetavad usklikud üle maailma Ukraina eest nende meloodiate järgi, mis kõlavad Tallinna Lauluväljakul. Ma loodan, et Palve Ukraina eest pakub lohutust ja lootust Eestisse saabunud rohkem kui 60 000 sõjapõgenikule, kes on peamiselt naised ja lapsed.“

Kõrvuti rahvusvaheliste artistidega astub lavale pea kõikidel Eestis toimunud Ukrainat toetavatel kontsertidel osalenud Ruslan Trochynskyi ansambliga Svjata Vatra. „Me laulame uskudes, et Ukraina võidab, vabastab omad maad ja Ukraina sõjapagulased saavad pöörduda koju tagasi,“ ütles Ruslan Trochynskyi.

Alates sõja puhkemisest 2014. aastal hoiab Svjata Vatra sõnumit, et ühte hoides ollakse tugevad ja võitmatud. „Svjata Vatra sõnum kõlab lihtsalt: headus võidab alati ja Ukraina võidab kurjuse. Armastus muudab kõik. Rahu Ukrainale,“ lausus Ruslan Trochynskyi.

Kaasa löövad muusikud Ameerika Ühendriikidest, Ukrainast, Fijist ja Kasahstanist.

Rahvusvahelise palvuse korraldamiseks Tallinna Lauluväljakul andis tõuke Eesti pühendumine Ukraina toetamisele. „Eestlaste panus Ukraina toetamisel paistab suhtarvuna sisemajanduse kogutoodangusse teistest riikidest märgatavalt suurem ning me ei unusta seda kunagi,“ selgitas Kiievi Juudi Messia Koguduse vanemrabi Boris Grisenko. „Meile tundus uskumatuna, kui meid hoiatati sõja eest. Kui nn vabastajad hakkasid kell 4 hommikul pommitama Ukraina elurajoone, tundus see meile samuti uskumatuna. Kõik järgnev näitas, et me peame vastu, kui hoiame ühte ja loodame Jumalale.“

Palve Ukraina eest olulisemad sponsorid on Ameerika ühendriikides tegutsevad International House of Prayer Kansas City (IHOPKC), Lou Engle Ministries, UPPERROOM Church, Flame of Fire Church ja The Prayer Council of the United States.

„Ukrainlasi tabanud kannatused puudutasid ameeriklasi väga ning paljud kogudused avaldasid soovi Tallinna Lauluväljakul toimuvat palvust toetada,“ kinnitas UPPERROOM Church´i asutaja ja pastor Michael Miller.

Kogunemisele Palve Ukraina eest kutsutakse põgenikud Ukrainast ja inimesed, kellele nende kannatused korda lähevad. Tulijaid saavad varakult registreeruda kodulehel https://PrayerForUkraine.net/ .

Lauluväljakule pääseb tasuta, soovijad võivad nii kodulehel kuid samuti kohapeal Ukraina toetuseks annetada. Kogutud annetused loovutatakse Ukraina Kirikute Nõukogule https://umrada.org.ua/.

Palve Ukraina eest algatas Aseri pastor Sergey Shidlovskiy, kes juhib Jumala Otsijate Liikumist.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Heldur Peterson
27. mai 2023 06:34
Üritus- Palve Ukraina eest teenib kindlasti üllast eesmärki. Veelgi laiemat kandepinda omab oikumeeniline üritus, kus osalevad mitmed kristlikud ühendused. Nii oli arusaadav ka mõned päevad tagasi Vikerraadio praktiliselt ühelauselises sõnumis, et üritus leiab aset Narvas ja Tallinna Lauluväljakul. Veel eile ei osanud paljud EELK õpetajad ja ka Eesti Kirikute Nõukogu vastav inimene ürituste kohta midagi kosta. Kas välismaine organisatsioon on suhelnud Eestis vaid mingi kitsama grupi inimestega ?
master
28. apr. 2023 18:18
youtube.com/watch?v=aOg8nldJ8nw https://www.freemason.org.ua/uk-UA/Masonstvo-v-Ukraini/Masonstvo-v-Ukrayne-v-HH-veke.aspx?ID=19 youtube.com/watch?v=lS2qn9bSAIs