"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
vesinikukonverents TalTechi tudengid: meie unistame sõidukitest, mille paneb tööle vesinik (1)
27. aprill 2023

Tehnikaülikooli üliõpilased on haaranud initsiatiivi ning korraldavad 28. aprillil vesinikukonverentsi, et arutleda selle universumi kõige levinuma aine kasutamist energeetikas.

TalTechi Vesinikuorganisatsiooni TiVo esimees ning energeetikaüliõpilane Jagnar Jürgenson on selle peale mõelnud lapsepõlvest saadik. „Mäletan, et kui ma olin nii 7-aastane, rääkis vend mulle ulmejutte vesinikuautodest, mis väljalasketorust veeauru lasevad. Mõtlesin siis, et oleks päris lahe küll, aga eks ulmefilmid ongi lahedad. Tänaseks olen kuulda saanud maadest, kus on üleriigiline vesinikutanklate võrgustik, raudteeliinidest, kus sõidavad ainult vesinikurongid, projektidest, kus arendatakse ka vesinikulennukeid.“

Jürgensoni ja tema mõttekaaslaste unistuseks on tulevikutransport, mille ainsaks heiteks on veeaur.

Noorele tudengile sekundeerib rakenduskeemia abiprofessor Allan Niidu: „Kas vesinikumajandusel on tulevikku, selle peame otsustama ära lähiaastatel, sest ühel või teisel kombel tuleb lahendada taastuvallikatest toodetud energia salvestusküsimus. Seega võib oletada, et seisame murranguliste otsuste ees, mis hakkavad mõjutama oluliselt meie igapäevast  elu.”

Et aga tähekütuseks hüütud vesinik ka Eestis laiemat kasutust leiaks, on TalTechi tudengid otsustanud alustada mastaapse aruteluga 28. aprillil kell 10 tehnikaülikooli aulas.

Lavale on oodata nii eraettevõtjad, idufirmade esindajad, eksperdid ja riigitegelased. Terve päeva kestva konverentsi teemadeks on vesiniku roll energiasüsteemis, Eesti enda initsiatiiv, transpordi dekarboniseerimine ning loomulikult strateegiline ja poliitiline vaade. Viimast veavad Eesti erakondade noorema põlve poliitikud.

Konverentsi korraldab TalTechi Vesinikuorganisatsioon TiVO, mis sai alguse kolme elektroenergeetika ja mehhatroonika tudengi soovist ühendada üliõpilasi, ülikoole, eksperte ja ettevõtteid.

Konverentsi toetab Roheline Pealinn.

REGISTREERUMINEwww.litfestival.ee/lit-23/konverents

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ott
29. apr. 2023 16:44
Tore näha, et on olemas selliseid tublisid ning positiivselt meelestatud tudengeid, kes unistavad helgemast tulevikust. Mina soovin neile igatahes edu ja jaksu teemaga tegelemisel!