"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus saatis tuntud provokaatori arestimajja (1)
04. mai 2023
Kalle Lomp Foto Scanpix

Mullu urkainlasi teenindanud söögikoha aknale Z-tähtede joonistamise eest karistada saanud Kalle Lomp (55) mõisteti Harju maakohtus neljapäeval süüdi väärteos ehk selles, et ta kandis 24. veebruaril Georgi linti, kirjutab Postimees.

Kohus mõistis mehele karistuseks 15 päeva aresti, millest üks päev on tal juba ära kantud. Ülejäänud 14 päeva tuleb ära kanda hiljemalt 4. juuliks, seega saab Lomp laias laastus sobivat aega nüüd valida. Ta saab otsuse veel ka edasi kaevata. 

Lomp püüdis politsei tähelepanu 24. veebruaril kell 10 Draamateatri lähistel, kirjutas Postimees varem. Süüdistuse järgi kandis ta Georgi linti, sümbolit, millega toetatakse või õigustatakse Vene Föderatsiooni agressiooniakti ja genotsiidi.

Mehe enda selgitusel oli tal lint niisama taskus, kuni see sealt kogemata välja rippus. Ajaks, kui politsei tema juurde jõudis, oli ta jõudnud lindi taskusse torgata.

Lindi oli Lomp ostnud päev varem, 23. veebruaril Keskturu antiigipoest. Nii kohtuistungi ajal kui ka pärast seda raius Lomp, et politsei ülesanne on tagada, et Georgi linte üldse müügil ei oleks. Korra ütles ta kohtus ka, et tahtis näha, kuidas politsei reageerib.

Abipolitseinik meenutas, et Lomp ei tahtnud eriti koostööd teha, põikles küsimustest kõrvale ning keeldus dokumenti esitamast. Lomp olevat ka muu hulgas tunnistanud, et plaanib lindiga paraadile minna.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
5. mai 2023 09:12
On ikka tore, et meie kohtud ja politsei on teinud sedavõrd head tööd, et muud olulisemat millega tegeleda neil enam ei olegi. Täpselt nagu vanal heal nõukogue ajalgi. Täpsustuseks ja vääritimõistmise nagu ka võimalike poliitiliste repressioonide vältimiseks olgu muidugi kohe lisatud, et hea on eelnevas lauses öeldud jutumärkides ega õigusta mingil juhul okupatsiooni, agressiooni, sõda, kommunismi jne.