"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Noored saavad soodsa muusikalinna noortepiletiga Tallinn Music Week kontsertidele (0)
09. mai 2023
Foto Albert Truuväärt

Alates tänasest saavad 16–26-aastased noored osta tavalisest oluliselt soodsamaid UNESCO muusikalinna noortepileteid sel nädalal toimuvatele Tallinn Music Week kontsertidele.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on muusikalinna noortepileti eesmärk muuta Tallinna suurepärane muusikasündmuste kalender noortele kättesaadavamaks. „Soodsad viimase hetke kultuurisündmuste piletid noortele on mitmel pool maailmas levinud tava ning oleme asunud seda juurutama ka Tallinnas. On väga julgustav, et selle algatusega on liitunud kohe mitmed meie linna tippsündmused nagu äsja lõppenud Jazzkaar ning kohe alustav Tallinn Music Week,“ lisas Oja.

Muusikalinna noortepiletid on tavapileti hinnast vähemalt 70 protsenti soodsamad ning neid saavad soetada 1626-aastased õppivad noored. Pileteid on piiratud koguses ja saadaval kuni üks päev enne kontserdi toimumist Piletilevis.

Tallinn Music Week administratiivjuhi Kertu Süld sõnul aitab muusikalinna noortepilet kujundada noorte iseseisvat kultuuritarbimise harjumust just elava muusika suunal. “Tallinn Music Weekil pakume Piletilevis kokku kümnele esitlusõhtule erihinnaga pileteid. Loodame, et see mitmekesine valik aitab avardada ka muusikalist maitsemeelt ja maailmapilti. Kiiremad noored on õnneks juba oma lemmikud sealt leidnud, kuid lähipäevil jagub veel võimalusi avastamiseks,” lisab Süld.

Muusikalinna noortepiletid on saadaval Tallinn Music Week muusikaprogrammi 11. mai kontsertidele Folktronica Stage, What’s New, Indie Shuffle, 12. mai kontsertidele Intsikurmu, Funk Embassy Night, Africa NOW! ja 13. mai kontsertidele Viljandi pärimusmuusika festival x maailmamuusika lava, Cindy & Kate, Raadio 2 Live ja Võnge Festivali lava.

Ürituste korraldajad lisavad piletimüügi keskkondadesse toimuva kontserdi jaoks lisaks tavapärastele piletitele ka muusikalinna noortepileti, mis võimaldab sümboolse tasu eest õppivatel noortel kultuuriüritustest osa saada.

Tegu on UNESCO muusikalinna programmi raames Tallinna linna, muusikaürituste korraldajate ja piletimüügikeskkondade koostöös sündinud algatusega. Hetkeseisuga saab muusikalinna noortepileteid korraldaja valmisolekul müüa Piletilevi, Piletikeskus ja Ticketer platvormidel.

2022. aastast kannab Tallinn UNESCO muusikalinna tiitlit, mis avas juurdepääsu rahvusvahelisele kultuurialasele koostöövõrgustikule. See aitab luua uusi võimalusi, kultuurisidemeid ja rahastusvõimalusi nii loojate, esitajate kui korraldajate jaoks. See loob võimalusi nii olemasolevate Tallinna muusikaelu suursündmuste kasvuks ja programmi arendamiseks kui uute korraldajate ning sündmuste lisandumiseks muusikaskeenele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid