"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LAULUPEO AUKS Abiturient Gerli Rehkalt abilinnapea Sveti labidatööst: puu kisub ehk veidi kreeni, aga üldiselt on hästi tehtud. Laulu- ja tantsupeo puhul saavad mulda 150 puuhakatist üle linna (0)
10. mai 2023

„Väga uhke tunne on ikka,“ rääkis Tallinna 32. keskkooli 11. klassi õpilane Eliisa Johanna Einstruk koos kaaslastega laulu- ja tantsupeo mälestuseks puid istutades. „See on mul teine puude istutamine elu jooksul.“

Vaata galeriid (54)

Keskkooli lõpetava Gerli Rehkalti hinnangul sai abilinnapea Vladimir Svet laulu- ja tantsupidu meenutama jääva puu istutamisega üsna hästi hakkama. „Natukene on puu ehk kreenis, aga eks töö käigus õpibki,“ leidis noor naine.

Vaata galeriid (50)

Gerli on Tallinna 32. keskkooli 12. klassi õpilane, kes hindab juba ette mälestust, mis puu ühisest maha panemisest jääb. „Tulevikus saame siin käia, meenutada selle puu istutamist ja tulla ning vaadata seda koos – meie puu ju ikkagi!“ rõõmustas abiturient.

Ehkki tantsupeole minek on Gerli jaoks juba ära otsustatud, siis ei tähenda see sugugi, et võiks rahulikult loorberitel puhata – proovid on ju käimas ja paljutki on vaja veel teha. „Tuleb ikka meelde tuletada kõik tantsud ja aina usinalt harjutada. Meeleolukas aeg on,“ tõdes Gerli.

Hõbepärnad Juhani puukoolist

Laulu- ja tantsupeo mälestuseks valiti istutamiseks sellised puuliigid, mida on Eestis läbi aegade pühaks või muud moodi oluliseks peetud. Näiteks lepad, pärnad, männid, pihlakad, tammed ja kuused.

„Siia istutasime praegu hõbepärnasid, mis pärinevad Juhani puukoolist. Need peaksid tulema Võrtsjärve äärest Lõuna-Eestis,“ rääkis Mustamäe haljastuse aednik Karl Matteus Nemliher. Puu istutamise järel peab tema sõnul aga kindlasti kastmist meeles hoidma.

„Kastmine on number üks, kuna praegu ongi nende puude juurekava ainult nii suur nagu siit mullapalli alt paistab,“ selgitas Nemliher. „Setõttu on esimesed kaks aastat ülioluline istutatud puid regulaarselt kasta.“

Kõik laulupeo puud tähistatakse selle istutanud kollektiivide nimedega, mis jäävad aastakümneteks rohelise pealinna ja laulupeo aastat meenutama.

Puud kõigisse linnaosadesse

„Väga uhke tunne on ikka,“ rääkis oma istutamiskogemusest Tallinna 32. keskkooli 11. klassi õpilane Eliisa Johanna Einstruk. „See on mul teine puuistutamine elu jooksul.“

Tallinna 32. keskkooli õpetaja Helis Ilumäe jaoks on tegemist samuti teise istutustööga elus. „Kunagi ammu sai ka üks pisike pihlapuu koju istutatud,“ meenutas õpetaja.

Esimesed 73 puud on mõeldud istutamiseks kõigile tantsupeo kollektiividele. Nii pandi Kristiines mulda 13, Mustamäel 46 ja Nõmmel 14 puud. Ülejäänud 77 puud jäävad aga laulupeolistele. Need istutatakse maha juba 19. mail.

„Puude istutamise asukohad valis Euroopa rohelise pealinna tiim koos kohalike haljastajate ja linnaosavalitsustega,“ selgitas abilinnapea Vladimir Svet. „Meie soov oli, et noorte laulu- ja tantsupeo puud jõuaksid linna kõikidesse otstesse ja osadesse.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid