"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ära maga maha Täna algab kandideerimine suvistesse õpilasmaleva rühmadesse. Malevlane Laura Rebane: See on noorele esimene samm töömaailma (0)
10. mai 2023

“Silo vedamine Saaremaal Vaivere ökotalus oli üks kõige unikaalsemaid töid, mida ma olen üldse teinud. Malevasse minek on kindlasti noortele esimene võimalus kodust ära saada, näha rohkem maailma ja see on kindlasti ka esimene samm töömaailma,” rääkis malevlane Laura Rebane.

Kolmapäeval, 10. mail kell 16 avatakse Tallinna koolinoortele kandideerimine SA Õpilasmalev 2023. aasta rühmadesse. Ka tänavu suvel on töökatele 13-19-aastastele noortele valikus ligikaudu 60 malevarühma.

Laura Rebane ütles, et tema jaoks saab tänavu olema juba kuues  malevasuvi. Neiu sõnul on ta malevast saanud juurde palju  julgust, uusi  sõpru ja muidugi ka töökogemust.

Abilinnapea Andrei Kante märkis, et malevasuvi on noortele hea võimalus veeta mõned nädalad sisukalt vaba aega, arendada sotsiaalseid oskusi ja saada esimene töökogemus. „Pealinna noortele pakuvad suveks tööd ja taskuraha teenimise võimalust eraettevõtete kõrval traditsiooniliselt ka mitmed linnaasutused. Eelkõige on tegemist erinevate heakorratöödega, kus abikäsi vajavad linnaosavalitsused, lasteaiad, aga ka loomaaed, botaanikaaed ja lauluväljak,“ rääkis abilinnapea. „Varasemad aastad on näidanud, et rühmad täituvad kiiresti, seetõttu tasub soovijatel juba varem eeltöö ära teha ja sobiv rühm välja valida, et registreerimine läheks kiirelt ja ladusalt,“ lisas Kante.

Sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Külli Tatteri sõnul algas malevasuve ettevalmistus nii Tallinnas kui ka mujal Eestis juba aasta alguses.

„Meie malevarühmad on tavapäraselt jaotatud Tallinnas toimuvateks linnasisesteks ning väljaspool pealinna üle kogu Eesti toimuvateks linnavälisteks rühmadeks,” rääkis ta. “Kaitseministeeriumi toel toimub ka sel aastal „Riigikaitse ÕM“ programm. Spetsiaalselt malevaformaadile kohandatud programmis saavad osalevad rühmad teadmisi näiteks Eesti riigikaitse, looduses hakkama saamise ja meeskonnatöö kohta.“

Malevarühmade nimekirja koos täpsema infoga leiab Õpilasmaleva veebilehelt www.malev.ee. Kandideerimiseks tuleb täita registreerimisankeet, mis avaldatakse samal veebilehel 10. mail kell 16.

Kõikide registreerunute andmed salvestuvad Sihtasutuse Õpilasmalev andmebaasis. Kui juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis kohtade vabanemisel võetakse kandidaadiga ühendust.

Sihtasutuse Õpilasmalev tegevuse peamised toetajad on Tallinna haridusamet ning haridus- ja noorteamet. Programmi „Riigikaitse ÕM 2023“ toetab kaitseministeerium.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.