"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ulatab abikäe Tallinna linn toetab Türgi ja Süüria maavärina ohvreid (0)
10. mai 2023
Betina Beškina

Tallinna linnavalitsuse korraldusega eraldatakse linnavalitsuse reservfondist kokku 50 000 eurot Türgi ja Süüria maavärina ohvrite toetuseks.

6. veebruaril tabas Türgi kesk- ja lõunaosa ning Süüria põhjaosa tugevate maavärinate sari, mille kese asus Gaziantepi linnast 34 km kaugusel ja tõi piirkonnas kaasa ulatuslikke purustusi.

„Maavärinas hukkus üle 57 tuhande inimese ja vigastatuid on veelgi rohkem. Mitusada tuhat inimest jäid ilma oma kodust. Ühtviisi kannatavad katastroofi tõttu nii täiskasvanud kui ka lapsed, kes elavad jätkuvalt väga keerulistes tingimustes ja kiiret lahendust nende olukorrale ei ole. Ulatada abikäsi neile, kes on tõeliselt hädas, on meie inimlik kohus,“ ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina.    

Tallinna linnavalitsus otsustas mõlemat kannatada saanud piirkonda toetada 25 000 euroga. Türgile suunatud toetust vahendab Türgi Vabariigi Suursaatkond Tallinnas. Süüria laste toetamiseks eraldab Tallinn Välisministeeriumi vahendusel humanitaarabina 25 000 eurot ÜRO Lastefondile UNICEF.

Linnavalitsuse reservfond on eelarvesse planeeritud ettenägematute väljaminekute tegemiseks, vahendeid eraldatakse sealt sihtotstarbeliselt. Reservfondist võib teha eraldisi üleriigilise tähtsusega erakorralisteks kuludeks ja koostööks teiste omavalitsusüksustega, mida eelarve koostamise käigus ei olnud võimalik ette näha ja eelarvesse planeerida.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.