"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
OTSUSTATUD Kirjanike liit täiendab Smuuli bareljeefi tema lahti kirjutatud loo tumedama poolega (0)
12. mai 2023
Juhan Smuuli bareljeef Ksenija Kurs

Aprilli algul tõstatas mitu eesti kirjanikku küsimuse Smuuli bareljeefi mahavõtmisest Tallinna vanalinnas asuva kirjanike maja seinalt. 21. aprillil kogunes Kirjanike liidu eestseisus ning seal hääletas enamik liidu liikmetest bareljeefi eemaldamise vastu. Nüüdseks on Kirjanike liidu eestseisus otsustanud lisada Juhan Smuuli bareljeefi juurde QR-koodiga Smuuli loo, kus on lahti kirjutatud ka selle pimedam pool, kirjutab Postimees.

Smuuli bareljeefi vastu on kõige teravamalt sõna võtnud kirjanik ja Sõpruse Puiesteest tuntud muusik Mait Vaik, kes mõtleb Juhan Smuulist kui oma kolleege represseerinud stalinistist.

«Mahavõtmise pooldajaid säärane otsus ilmselt ei rahulda, aga kõiki rahuldavat otsust ongi selles küsimuses võimatu leida. Jääb üldkogu otsus ja üldkogusid tuleb veel. Nagu ka kriise ja konflikte, selle osas on meie aeg viljakas ning rikas,» kirjutas Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev liidulistele.

Ta soovitas veel lugeda Vikerkaare 4-5 topeltnumbrit, kus on Linda Kaljundi kirjutis «Monumendisõjad sõja ajal», mis räägib muu hulgas Vene kolonialismi ja imperialismi maamärkidest ning sellest, kuidas Ida-Euroopas monumendiprobleeme on lahendatud.

1922. aastal Muhus sündinud Juhan Smuul oli proosakirjanik ja ühiskonnategelane. Smuul kirjutas 30 loomeaasta jooksul nii proosat, poeesiat kui ka draamakirjandust. Kirjanik suri 1971. aastal. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid