"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aasta Ema tiitliga pärjati 13 lapse ema Orvi Aasumets (0)
14. mai 2023
Aaron Urb

Eesti Naisliit kuulutas täna Maarjamäe Lossis peetud Emadepäeva pidulikul vastuvõtul ja kontserdil 25. korda välja Aasta Ema. Tänavu pärjati tiitliga 13 lapse ja 12 lapse vanaema Orvi Aasumets.

Eesti Naisliidu esinaise Monika Haukanõmme sõnul esitati sel korral Aasta Ema tiitlile kokku ligi 20 kandidaati Eestimaa erinevatest piirkondadest ja valituks ostus ema, kelle julgus ja eeskuju on väärt tunnustamist kogu Eesti ühiskonnas. “Tänavune laureaat on leidnud ennast olukordadest, mis ei ole läinud nii nagu planeeritud ja kus on valida, kas alla anda ja leppida või selg sirgu lüüa ja edasi minna. Ja ta on läinud edasi, kasvatades hoole ja armastusega üles 13 last,” ütles Monika Haukanõmm. “Tiitel “Aasta Ema” kannab endas alati saavutusi ja elutahke, millega tuhanded teised Eestimaa emad saavad samastuda, end ära tunda, saada julgustust ja inspiratsiooni. Kuid eelkõige tunda end väärtustatuna.”

Aasta Ema Orvi Aasumets märkis, et laste armastus ja nendega kokku hoidmine on aidanud kõik raskused ületada. “Olen ülimalt tänulik oma lastele nende tohutu armastuse eest. Kui peres kasvab 13 last ning neid tuleb eluraskuste kiuste üksi kasvatada, siis tuleb õppida igas olukorras rahulikuks ja positiivseks jääma. Elu ei tohi karta ja kui on vaja otsustada, ei tohi pead liiva alla peita. Lapsed on jõu allikaks, nad õpetavad uusi oskusi, kuidas olla kannatlik ja kui kokku hoida, saab üle igast mäest,” ütles 2023. aasta ema Orvi Aasumets.

Eesti Naisliit tunnustab alates 1998. aastast Aasta Ema tiitliga Emadepäeval Eesti Vabariigi kodanikku, kes on oma töös pädev ja tunnustatud, kes on perekonna väärtustamisel ja laste kasvatamises heaks eeskujuks kogu ühiskonnale.

Aasta Ema saavad nomineerida vabariigi erinevad organisatsioonid või üksikisikud. Valiku teeb kandidaatide hulgast Eesti Naisliidu eestseisus. 2022. aastal pälvis tiitli Eesti Lasterikaste Perede Liidu president ja nelja lapse ema Aage Õunap.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.