"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
SUUR GALERII Tallinna päeva etteütlust kirjutas üle 900 inimese (1)
15. mai 2023
Aleksandr Guzhov

Traditsioonilist Tallinna päeva etteütlust kirjutati täna Tallinna loomaais Tuuliku piknikuplatsil, kus oma eesti keele teadmisi pani proovile üle 900 õpilase ja täiskasvanu. Päeva lõpuks tunnustati 15 parimat kirjutajat, kes said auhinnaks Apollo kinkekaardid. 

Vaata galeriid (85)

Tallinna päeva etteütluse algataja, linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et etteütlust korraldati nüüd juba 11. korda. Ta rõõmustas, et etteütluse traditsioon on leidnud koha linlaste südames – sel korral pani end õlg õla kõrval proovile üle 900 inimese, mis on seniste aastate rekord. „Positiivne on seegi, et õpetajate hulgas on üritus samuti üha populaarsem. Aina rohkem on nende seas vabatahtlikke, kes aitavad etteütlust ette valmistada ja ka koha peal tekste üle vaadata,“ ütles Kõlvart. „Aitäh kõigile ja loodan, et see päev pakkus põneva väljakutse kõrval ka toredaid elamusi loomaaias.“

Tänavune Tallinna päev on eriline, sest Tallinn kannab Euroopa rohelise pealinna tiitlit. Sellest lähtudes valiti ka etteütluse koht, sisu ja läbiviijad. Teksti luges populaarse loodussaate „Osoon“ tegija Kristo Elias ning loomadest ja loodusest rääkis armastatud zooloog Aleksei Turovski. Elevust lisas programmile veel see, et soovi korral sai koos giidiga külastada jääkarude, hüljeste ja kotkaste aedikut.

Tallinna päeva puhul Tallinna-teemalise etteütluse kirjutamise traditsioon sai alguse 2013. aastal. Etteütluse teema on alati olnud seotud Eesti kirjanduse, kultuuri ja Tallinna ajalooga. Varasematel aastatel on etteütlust kirjutatud Tallinna Ülikoolis, kinos Kosmos, Vabaduse väljakul ja Raekoja platsil. Teksti on dikteerinud mitmed tuntud inimesed, teiste seas kirjanikud Andrus Kivirähk ja Jan Kaus, muusikud Reket ja Ivo Linna, näitlejad Märt Avandi ja Ivo Uukkivi ning vigursuusatamise maailmameister ja olümpiapronks Kelly Sildaru.

Tallinna päevaga tähistatakse linnale Lübecki linnaõiguse andmist 15. mail 1248, millega pääses Tallinn ka Euroopa linnade liitu. Tallinna päeva etteütlust korraldab Tallinna Linnakantselei koostöös Tallinna Haridusameti ning linna koolide eesti keele ja kirjanduse õpetajatega, kes on koostanud ka etteütluse teksti ning materjalid etteütluseks valmistumiseks.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ütleja
16. mai 2023 19:54
https://www.tallinn.ee/et/etteutlus

Seotud artiklid