"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kas vanurid on autoroolis ohtlikud? (4)
18. mai 2023
Pexels

Tartus sõitis 83-aastane vanahärra autoga otsa ülekäigurada ületanud 26-aastasele naisele ja vankris olnud alla aastasele väikelapsele, kes kahjuks haiglas suri. Õnnetuse tõttu puhkes arutelu, kas peaks ehk kehtestama vanusepiiri, mida ületades enam autorooli ei tohi istuda.

Nähes aga, kui palju sellele tragöödiale kaasa elatakse, tekib mulje, et põhilised ohuallikad liikluses ongi eakad autojuhid. Seda ajal, mil linn piltlikult öeldes kubiseb eeskirju rikkuvatest kummivilistajatest, rääkimata veel tõsiasjast, et politsei tabab reididel regulaarselt roolist nii joodikuid kui ka narkomaane. Nutiseadme lappamine on roolis samuti tavapärane.

Topeltstandardeid loob muidugi ka meedia ise – sealhulgas rahvusvaheliselt. Nii teatati meie hulgast nüüdseks lahkunud Inglise kuninganna Elizabeth II kohta, et 93. sünnipäeva puhul oli ta suuremeelselt teatanud: enam avalikel tänavatel autorooli ei istu. Küll aga sõidab edasi oma valdustes. Paljud teised taolised uudised glamuurieakatest autoroolis loovadki mulje, et rooli võib käest lasta vaid viimases hädas – kuid nõnda ennast üle hinnates käituda pole muidugi õige. Teisalt ühiskond tõepoolest vananeb, samas võib mõni 60-aastane olla tervise poolest kehvemas seisundis kui 80-aastane. Ehk tasuks seega kaaluda võimalust muuta alates teatud vanusest juhi tervisekontroll iga-aastaseks? Ja häbenema ei peaks märki auto tagaklaasil: Eakas autoroolis. Ehk muuta seegi – alates teatud vanusest – kohustuslikuks?

Märksõnad:
Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ain
19. mai 2023 16:23
Ajakirjanik, näeme sinu tegelikku palet, loodan et sa lämbud enda vihaõhutamise sisse. Inimesi ei tohi üldistada, tekitada ebameeldivat tunnet, et kas ka mina olen vana ja kust see piir läheb. On viiekümneseid, kes pole enam pädevad autoga sõitma ja on palju vanemaid, kelle nägemine on korras, kes on vitaalsed ja pädevad autot juhtima. Iga inimese võime autot juhtida on individuaalne. Sina pole pädev ajakirjanik, sina oled vaenuõhutaja.
Harrien
19. mai 2023 07:50
Pahategudel on põhjused. Ka liikluskahju tekitamisel. Kui juht on hoolimatu ja põhjustab kahjuga sündmuse, siis peab vaatama põhjusi. Kas oli tahtlus või ettevaatamatus, mis selleni viis. Juhi füüsiline ja vaimne sobimatus võib konkreetsel juhul olla nii seda kui teist. Vanemaealine juristkond on omavahelises suhtluses toonud esile ühe fenomeni - kui süüdistatava käest küsida, et miks sa seda tegid, siis üha enam saab vastuseks, et aga ma sain ju seda teha. Nõukogude kriminaalõiguses nimetati seda huligaanseks ajendiks. Praegu räägitakse rohkem motiivist. Millised motiivid domineerivad siis liikluskahjude tekitamise juures.
Arvamus
18. mai 2023 20:50
Kahjuks ilma asjakohase statistikata on kogu teema lihtsalt üheselt vanureid diskrimineeriv propaganda ja ajakirjanduse poolt üles puhutud järjekordne mull. Sama hästi võiks siis juba keelustada ka näiteks musta värvi autod jne. Oleks ehk tegelikult isegi rohkem põhjust. Selle üle, keda autorooli lubada, otsustavad siiski antud juhul selleks volitatud ja vastava pädevusega meedikud, mitte ajakirjanikud nagu ka mingi ebamäärane avalikkus ja nii peaks see jääma ka tulevikus, sest teatavasti on inimesete võimed üsnagi erinevad ja individuaalsed ega sõltu kunagi üheselt mingi konkreetse indiviidi vanusest.
Statistika räägib tõde
18. mai 2023 16:52
Roolis on teistele ühed ohtlikumad vanusest sõltumata kihutajad. Vaadake liiklusõnnetuste statistikat ja sellest selgub, et lubasid ei tohiks väljastada alla 30 aastastele.