"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII, video JA GRAAFIKUD Esimesed ööbussid saadeti pidulikult teele (0)
18. mai 2023

Tegemist on ööbussiliinide pilootprojektiga, mis kestab kuni 17. septembrini. Sel perioodil pannakse käima neli liini, mis sõidavad öösiti reedest pühapäevani.

Vaata galeriid (9)

„Alustame ööbusside pilootprojektiga ning paneme käima neli bussiliini, mis kõik alustavad oma teekonda tiiruga ümber vanalinna. Bussid läbivad suure osa linna sõlmkohtadest ning viivad inimesi Mustamäele, Õismäele, Lasnamäele ja Põhja-Tallinnasse ning ka tagasi kesklinna,“ selgitas transpordivaldkonda kureeriv abilinnapea Vladimir Svet.

Vaata galeriid (23)

Reedest pühapäevani 30-minutilise intervalliga

Ööbussiliinide alguspeatus tuleb Balti jaama ning need hakkavad väljuma reedest pühapäevani 30-minutilise intervalliga ajavahemikul kell 00.30-5.00. Bussiliin nr 91 hakkab sõitma Mustamäe, nr 92 Väike-Õismäe, nr 93 Pelguranna ja nr 94 Priisle suunal. Kõik bussid hakkavad kandma ka märgistust: öö.

Pärast ringi ümber vanalinna sõidab bussiliin nr 91 sarnaselt trolliliinile nr 3, buss nr 92 sõidab sarnaselt bussiliinile nr 42, buss nr 93 sõidab sarnaselt bussiliinile nr 40 ja buss nr 94 sarnaselt bussiliinile nr 68. Tallinlastele on sõit tasuta, teistele sõitjatele kehtib tavapärane piletihind.

Abilinnapea sõnul on bussid suunatud ühelt poolt neile, kes soovivad ühistransporti väljaspool tavapärast aega kasutada – näiteks sõbra sünnipäevalt koju sõites. Samas on silmas peetud ka neid, kes käivad tööl hommikul või peavad sinna minema väga varastel hommikutundidel. „Selliseid inimesi on meil palju ja neile linlastele võib ööbuss pakkuda head alternatiivi isikliku auto, takso või ka elektrilise tõukeratta kasutamisele.“

Populaarsuse korral saab pilootprojektist igapäev

Abilinnapea rõhutas, et viimaste kasutamine on politsei sõnul öösiti ka üsna suureks probleemiks, eriti suvisel ajal ja nädalavahetustel.

„Kui pilootprojekt osutub edukaks, siis võib oodata, et ööbussid muutuvad meie linnas ülepea tavapäraseks nähtuseks,“ toonitas Svet. „Mida hoolsamalt ning aktiivsemalt busse kasutatakse, seda tõenäolisem see ka on.“

Abilinnapea sõnul on lähinädalatel tulemas veel täpsustavat infot. Ööbussiliinide sõiduplaanid pannakse mai esimestel nädalatel üles peatustesse, mida liinid läbivad ning veebilehele http://transport.tallinn.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.