"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ETTEVAATUST Pae- ja Tondiraba pargis leidub rästikuid (2)
19. mai 2023
Ken Mürk/ERR

Igal kevadel võib Pae- ja Tondiraba pargis näha mitmeid rästikuid, mistõttu tasub elanikel pargis liikudes olla tähelepanelik.

„Meeldib see meile või mitte, on sellised kohad nagu Pae- ja Tondiraba park madude jaoks loomulik elukeskkond, seega lahti neist pole võimalik saada. Kevadel, kui loodus ärkab, on tavaline nähtus, et nad on julgemad ja neid on rohkem näha. Tegelikkuses nad ise hea meelega ei kohtuks inimestega ning mõne nädala pärast hakkavad vältima kohti, kus inimesed tihedamini liiguvad. Inimestel tasuks aga mõni aeg olla ettevaatlik kõikidel rohealadel liikudes,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Rästik on ainus Eestis elav mürkmadu. Üldjuhul liigub rästik inimese eest ise ära, kuid sellegipoolest tasub pargis liikudes olla tähelepanelik.

Rästikute lemmik elupaikadeks on rohused segametsad, metsaservad, raiesmikud, soode, järvede ja jõgede kalda piirkonnad. Seega Pae pargis asuva tehisjärve ümbrus on rästikutel loomupoolne elupaik. Rästikutel on ka mitmeid kasulikke omadusi, milleks on erinevatest närilistest ning putukatest toitumine, mis aitab säilitada tasakaalu linnaruumis kiiresti paljunevate ning kahjulike liikide osas.

Tuleks meeles pidada ka seda, et rästiku hammustused on väga ohtlikud ka loomade jaoks, seega tuleb olla eriti tähelepanelik jalutades lemmikuga väljas.

Rästiku hammustuste saamise korral saab abi Mürgistusteabekeskuse infoliinilt telefoninumbril: 16662 või hädaabinumbrilt: 112. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kati
20. mai 2023 17:57
Pole Pae pargis ühtegi rästikut näinud. Seal on nastikud.
Hoiatus maosõbralt!
19. mai 2023 09:05
Meeles tasuks pidada ka seda, et rästikud on meil looduskaitse alune liik, kelle ohustamine või lausa tapmine võib asjaosalistele ka muidu ebameeldivalt lõppeda, isegi kui madu ise neid ei hammusta, mida ta muidu reeglina vaid enesekaitseks teeb eelistades inimesega kohtudes parem ise enne kõige hullemat viisakalt sündmuskohalt lahkuda! Nii, et laske tal seda teha ja uskuge, mälestused sellest kohtumisest jäävad teilegi üksnes põnevad ja meeldivad!

Seotud artiklid