"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe Linnaosa Valitsus muudab niitmise poliitikat (1)
22. mai 2023
Pilt on illustratiivne. Siim Lõvi /ERR

Lasnamäe linnaosas on mitmeid parke, rohealasid, tühermaid ning metsatukke, mis vajavad korrastamist ning regulaarset hooldust. Linnaosavalitsus tuli välja uue hooldusgraafikuga.

„Vahetasime eelmisel aastal välja koostööpartneri, kes tegeleb heakorra küsimustega linnaosas ning aasta jooksul oleme muutnud ka paljude protsesside ahelaid, et teha linnaosa ilusamaks ja puhtamaks. Nüüdseks oleme jõudnud ka suvetöödeni ning süstematiseeritud töid nii hooldusklasside kui ka asumite põhiselt,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. Ta lisas, et süsteemsem lähenemine aitab linnaosa valitsusel tõhustada järelevalvet ja elanikud saavad läbiviidavate töödega varakult arvestada.  

Tallinna linnas jagunevad haljasalad nelja hooldusklassi (I, II, III ja IV hooldusklassid). Iga hooldusklassi puhul on määratud ala hooldamise intensiivsus, kus kõige intensiivsemalt hooldatavad alad kuuluvad I klassi, näiteks promenaadid. Kõige väiksema intensiivsusega hooldatavad alad kuuluvad IV klassi, näiteks looduslikud rohealad. Lasnamäe linnaosas on niitmistööd planeeritud vastavalt hooldusklassidele.

Niitmise ring algab tavaliselt suurematest parkidest, puiesteede äärsetest ja promenaadi äärtest. Edasi liigutakse majade vahelistele rohealadele – teepeenrad, majade vahelised rohealad, mänguväljakute ümbrused.

Esimesed niitmistööd on planeeritud järgnevalt:

15.05 – 21.05 Sikupilli asum

22.05 – 28.05 Pae asum

22.05 – 28.05 Kurepõllu

22.05 – 28.05 Loopealse asum

22.05 – 28.05 Katleri asum

22.05 – 28.05 Laagna asum

22.05 – 04.06 Kuristiku asum

22.05 – 04.06 Mustakivi asum

29.05 – 11.06 Seli asum

29.05 – 11.06 Priisle asum

29.05 – 11.06 Ülemiste asum

29.05 – 11.06 Sõjamäe asum

Linnaosavalitsus ei niida kohti, kus on raskendatud ligipääs, loodusliku alusmetsa alt ja looduslikke rohealasid. Looduslike rohealade puhul niidetakse inimeste käigurajad ja teede ääred, et tagada vaba aja veetmise võimalused. Suuremate magistraalide ning ühistranspordiga koormatud teede äärseid rohealasid ja teepeenraid niidab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Lasnamäel kuuluvad selliste alade hulka näiteks: Punane tn, J. Smuuli tee, Mustakivi tee, Mahtra tn, Ümera tn, Pallasti tn jne.

Linnaosavalitsus tuletab meelde, et korteriühistute ülesanne on niita enda kinnistu piires muru alates intensiivse muru kasvu perioodi algusest (u. mai keskpaik) kuni muru kasvu lõpuni (u. oktoobri algus). Maksimaalne lubatud muru kõrgus Tallinnas on 15 cm vastavalt Tallinna heakorraeeskirjale.

Lisateave. Julianna Jurtšenko, Lasnamäe linnaosa vanem, tel 5783 8624.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

murulible
23. mai 2023 15:54
Korteriühistu kinnistu on vaid maja-alune maa ja üsna KITSAS riba maad maja ümber.