"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KUNSTIKONKURSS Suur maalilaupäev kutsub märkama Kadrioru looma- ja taimeliike (0)
22. mai 2023
Suurest maalilaupäevast on oodatud osa võtma kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. Eesti Kunstimuuseum

27. mail kella 12–17 Kadrioru kunstimuuseumis ja pargis toimuva tänavuse Suure maalilaupäeva teema „Liigirikas Kadriorg“ on saanud innustust Kadrioru pargi ja linnaosa mitmekesisusest, Tallinnast kui Euroopa rohelisest pealinnast ning kunstimuuseumi kui rohemuuseumi tegevuskavast.

Suure maalilaupäeva korraldajad soovivad suunata tähelepanu meid ümbritsevale looduskeskkonnale ning kutsuvad üles märkama looma- ja taimeliike Kadriorus. Loomingulise tegevuse kaudu saame kasvatada empaatiat ja hoolivust, kunstnike loomingut ja looduskeskkonda siduva kogemuse kaudu suudavad osalejad kunsti paremini mõista ja tunnetada. Päeva jooksul toimuvad krokii töötoad kunstnike juhendamisel, pargiekskursioonid ning kuraatorituurid näitustel „Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu“ Mikkeli muuseumis ja „Värvide tants. Soome modernistlik kunst“ Kadrioru kunstimuuseumis.

„Tänavuse Suure maalilaupäeva teeb eriliseks nii teema kui ka tegevuse laiendamine kunstikonkursi näol. Kunstikonkursi viime läbi koostöös Kadrioru pargi ja Euroopa rohelise pealinna Tallinnaga. Ootame Kadrioru liigirohkusega tutvuma ja konkursis osalema kõiki koolilapsi. Sel aastal valmis ka põnev Kadrioru loodusradade teejuht, mille abil saab avastada taimestiku mitmekesisust, pargi ajalugu ja puudega seotud põnevaid lugusid. See on kõigile kättesaadav muuseumi kodulehel, Suurel maalilaupäeval esitleme kaardi trükitud versiooni,“ kommenteeris Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre.

Kadrioru kunstimuuseumi korraldatavast traditsioonilisest Suurest maalilaupäevast on oodatud osa võtma kõik kunsti- ja loodushuvilised vanusest ja ettevalmistusest olenemata. Suur maalilaupäev on iga-aastane inspireeriv, mänguline ja hariv kunstipidu, mis toimub mai viimasel laupäeval Kadrioru kunstimuuseumi ees pargis juba alates 2003. aastast.

Suure maalilaupäeva täpsem kava

Kunstikonkursi tingimused

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.