"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Investeerimispankur: laenuintresside tõus pole lõppenud, aga ei tahaks inimesi ehmatada (2)
23. mai 2023
Peeter Koppel Erki Parnaku/Õhtuleht/Scanpix

Tavaliselt pigem optimistlike majandus- või rahanduskommentaaridega esinev tuntud investeerimispankur Peeter Koppel prognoosis seekord Vikerraadios märksa tumedamat tulevikku. Tema arvates tõusevad laenude intressimäärad kõrgemale, kui praegu arvatakse. Konkreetset numbrit ta aga välja pakkuma ei soostunud. Inflatsioonist rääkides ütles Koppel ajaloole tuginedes, et selle oodatav teine laine võib olla esimesest intensiivsemgi. Koppel tõi oma mõttekäigu põhjenduseks, et kui mõelda puhttehniliselt, milline intressitase inflatsiooni ohjeldamiseks olema peaks, siis eurotsoon ei ole veel selle lähedalgi. Umbes kolm kvartalit peaks keskpanga intressimäär olema selgelt kõrgem kui inflatsioonitase: “Ei taha numbreid välja öelda, inimesi ehmatada, aga eks igaüks võib sellele mõelda.” Koppeli mõtetele vastuväiteks võiks muidugi öelda, et vaevalt tahetakse siiski intresse niivõrd kõrgele tõsta, et massiliselt eraisikute ja firmade pankrotte tekitada. Juba praegu on paljude perede laenumaksevõime seoses tõusnud intressidega juba piiri peal. Kellel on aga ressurssi, neil oleks kodu soetamiseks praegu hea aeg. Kinnisvarahinnad jätkavad langemist, sest laenud on kallid ja kallinevad veelgi.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vaatleja
26. mai 2023 20:53
https://objektiiv.ee/bilderbergi-kohtumisel-peetakse-aru-kunstteadvuse-ja-panganduse-teemadel/
Matti Viisimaa
23. mai 2023 22:42
Kas on õige nimetada tuntud jutumeest Peeter Koppelit pankuriks? Pankur on ju panga omanik. Palgalist pangatöötajat nimetatakse eesti keeles pangaametnikuks.